Boşanma, her evlilikte ortaya çıkabilecek bir durumdur. Bu durum bazen istenmeyen olayların da yaşanmasına neden olabilmektedir. Özellikle ortada çocuk söz konusu olduğu durumlarda her iki tarafta çocuğun kendisine verilmesini istemektedir. Boşanma aşamasında özellikle küçük yaştaki çocuklar annelerine verilmekte belirli bir yaşın üzerinde ki çocuklara ise kimde kalmak istedikleri uzman pedagoglar ile sorulmaktadır. Her iki durumda da çocuğun kendisinde kalmasını isteyen tarafın açtığı davalara ise “Velayet Davaları” denilmektedir.

Bu davalarda kişi, çocuğa sunacağı sosyal ve ekonomik imkanlardan bahsederek çocuğun geleceği açısından kendisinde kalmasını talep edebilir. Aynı zamanda karşı tarafta kalması durumunda çocuğun ciddi bir şekilde zarar görebileceğini de ortaya koyarak velayetin kendisine verilmesini de talep edebilmektedir. Bunun için özellikle mahkeme aşamasında ciddi ve somut deliller kullanması gerekmektedir. Bu aşamada profesyonel hizmet almak ise işinizi kolaylaştıracağı gibi ayrıca mahkemenin lehinize sonuçlanması konusunda da oldukça önemlidir.

Özel dedektif , velayet davaları gibi önemli konularda araştırma yaparken özellikle mahkeme aşamasında değerlendirilebilecek ve davanın lehinize sonuçlanmasında katkısı olabilecek delillerin peşinden gitmektedir. Bu deliller sayesinde çocuğun sizde kalması için ya da karşı taraftan alınarak size verilmesi için oldukça güçlü kanıtlar elde etmiş olacaksınız. Öyle ki mahkeme sonucunun bu deliller ışığında sizin istediğiniz gibi sonuçlanması da kaçınılmaz olacaktır. Özel dedektiflerin yaptığı bu çalışmalar sonucunda çocuğunuza daha iyi bir gelecek temin etme fırsatını yakalamış olacaksınız.