Özel dedektif hizmeti sunan bir firma olarak gizli kalmış tüm gerçeklerin gün yüzüne çıkarılmasına yardımcı oluyoruz. Özellikle yapılan araştırmalar sayesinde merak ettiğiniz konuların ortaya çıkmasına yardımcı olarak çözüme kavuşmasını sağlıyoruz. Özel dedektif hizmetleri konusunda özellikle alanında deneyimli dedektiflerle çalışarak sorunların ortadan kaldırılması adına yapılan tüm faaliyetlerin yasal sınırlar içerisinde kalmasına özen gösteriyoruz.

Dedektiflerimiz aracılığıyla açılan davalara müdahil olarak bu davaların en kısa sürede maddi delillerle desteklenerek çözüme kavuşmasını sağlıyor ve bu sayede herhangi bir haksızlığa uğramanıza engel oluyoruz. Sizlerde herhangi bir konunun araştırılmasını ya da o konuyla alakalı olarak bilgi toplanmasını talep ediyorsanız firmamıza ulaşmanız yeterli olacaktır.

Özel dedektifin elde ettiği deliller mahkemede kullanılır mı?

Özel dedektif genellikle gizli araştırmalar yaparak, birisi hakkında bilgi toplamak zorundadır. Bu gizlilik içerisinde toplanan bu bilgiler genellikle fotoğraf ya da video kaydı olmaktadır. Özel dedektifler, hedefi takip ederken sık sık fotoğrafını çekmekte veya videoya kaydederek o anlarda nerede olduğunu ve neler yaptığını kayıt altına almaktadırlar. Özellikle bu görsel materyaller oldukça iyi bir delil arşivi oluşturulmasını sağlamaktadır.

Peki, burada elde edilen görüntüler sayesinde olayın tüm iç yüzü aydınlatılmış olsa da mahkeme bu delilleri yasal olarak kabul edecek mi? Veya toplanan bu delillerden elde edilen verilerle karşı tarafa herhangi bir dava açılabilir misiniz?

İşte bu konuyla alakalı onlarca soru gelmektedir. Burada söyleyebileceğimiz en önemli nokta, özel dedektiflerin elde ettikleri delillerin mahkemede delil olarak kullanılabiliyor olduğudur. Bu noktada toplanan görüntüler ya da diğer farklı materyaller yasal olarak mahkemede rahatlıkla kullanılabilecektir.

Özel Dedektifin görüntü alırken nelere dikkat etmelidir?

Özel dedektiflerin elde ettikleri görüntülerin ve diğer farklı materyallerin mahkeme aşamasında yasal delil olarak kullanılabileceğinden bahsetmiştik. Bu kısımda dikkat edilecek en önemli hususlardan birisi ve en önemlisi, elde edilen bu delillerin herhangi bir yasal durumun ihlal edilmeden elde edilmiş olması noktasıdır.

Delil toplarken özel dedektifin yasaların dışına çıkması ya da kişinin özel hayatını tehdit edecek şekilde delillere ulaşması tabii ki mahkemede delil olarak kabul edilmeyecektir. Bunun yanı sıra toplanan bu delillerin suç olarak değerlendirilebileceği de unutulmamalıdır. Yapılacak en ufak hatanın hem dosyanın sonuçlandırılamayacağı hem de haklı durumdayken haksız konuma düşeceğinizi aklınızdan çıkarmamalısınız.

Bu aşamada sizin için en önemli karar özel dedektif kiralarken yapacağınız hassas davranışlar olacaktır. Özellikle dedektif seçiminde alacağınız kararlar oldukça önemlidir. Bu noktada yeterince deneyime sahip olan kişileri tercih etmeniz davanın sonuçlandırılabilmesi için oldukça kritik bir karar olacaktır. Bundan dolayı dedektif seçimi yaparken belirli bir süre araştırma yaparak anlaşma yapacağınız dedektifle ilgili bilgi toplamanız özellikle vurgulanmaktadır.