Malatya Dedektif hizmetleri konusunda yardım alabileceğiniz bir şirketin varlığı, birçok sorununuzun ortadan kalkmasına yardımcı olabilir. Yaşantınızda karşı karşıya kaldığınız ve çözümünü merak ettiğiniz konuların araştırılmasını sağlayabilirsiniz. Özel dedektifler sizin vakit ayırarak araştırmasını yapamadığınız ya da isminizin bu araştırma sırasında deşifre olmasını istemediğiniz konuları hızlı ve kesin çözüme kavuşturacak şekilde araştıracaktır.

Özel dedektif nedir?

Özel dedektif, özel olarak araştırılması istenen konuların derinlemesine incelemesini ve bu araştırma sırasında konuyla alakalı olarak somut delillerin elde edilmesini sağlamaktadır. Özel dedektifler tüm konuların araştırılması hususunda görev yapabilmekte olsa da her dedektif bazı özel alanlarda uzman olabilir. Örneğin bir dedektif kayıp birisinin araştırılması konusunda uzun süredir çalışıyor ve o alanda deneyime sahip olmuş durumdaysa başka bir dedektif evlilik, eş takibi gibi konularda yeterli deneyime sahip olabilir. Sizde özel dedektif seçimi yaparken uzman olduğu alana oldukça dikkat etmelisiniz.

Özel Dedektifin aldığı görüntüler mahkemede delil olarak kullanılır mı?

Özel dedektiflerin yaptıkları araştırmalar sırasında elde ettikleri görüntüler mahkeme sürecinde delil olarak kullanılabilir. Bu noktada dikkat edilmesi gereken husus ise toplanan delillerin toplanması esnasında herhangi bir yasanın ihlal edilmemiş olmasıdır. Toplanan görüntü ya da somut delil ne kadar önemli olursa olsun eğer bir hak ihlali yaşanmışsa bunun mahkemeye delil olarak sunulma imkânı bulunmamaktadır. Bundan dolayı dedektifin bu hususa özellikle dikkat etmesi gerekmektedir