Dedektif olarak özellikle boşanma davalarında işinizi kolaylaştıracak birçok hizmet başta olmak yardımcı olmaktan mutluluk duyarız. Boşanma kararı alırken eşinizin sizi aldatmasından şüphe ediyorsanız konuyu araştırmak adına özel dedektiften yardım alabilirsiniz.

Eş takibi nedir?

Eş takibi, genellikle boşanma aşamasından hemen önce kullanılan bir yöntemdir. Kişi eşinin hal ve hareketlerinden şüphe ediyorsa eşini takip ettirerek aldatma olayının gerçek olup olmadığıyla ilgili bilgiler toplanmasını sağlayabilirsiniz. Bu noktada elde edilen bilgiler sayesinde mahkeme sürecinde bazı suçlamalardan da aklanmanız söz konusu olacaktır.

Eş takibinde ki görüntüler, boşanma davası için delil sayılır mı?

Özel dedektif yardımıyla toplanan deliller mahkeme sürecinde delil olarak kullanmak mümkündür. Fakat bu noktada dedektifin çok dikkatli davranması ve karşı tarafın haklarını ihlal etmiş olmaması gerekmektedir. Bundan dolayı elde edilen somut delillerinde araştırma yapılan ülkenin yasalarına uygun olması gerekmektedir.

Eş takibi süreci nasıl işler?

İlk olarak anlaşma sağladığınız özel dedektifin deneyiminin bu araştırma için uygun olması gerekmektedir. Tüm özel dedektif bu konuyla ilgili araştırma yapabiliyor olsa da alanında uzman olmayan bir dedektif bazı hatalar yapabilir ve bu hatalar araştırmanın çöpe gitmesine neden olabilir. Alanında yeterince deneyimi bulunan dedektife vereceğini bilgilerin ardından araştırma süreci başlayacaktır. Özellikle eş takibi sürecinin kısa tutulmaması gerekmektedir. Bu noktada araştırma süreci ne kadar uzun olursa elde edilecek somut delillerin ortaya çıkma olasılığı da o kadar artacaktır.