Dedektif olarak gizli kalan tüm gerçekleri gün yüzüne çıkarıyoruz. Özellikle araştırılmasını istediğiniz konuların derinlemesine araştırılmasını ve somut delillerle desteklenmesinin arzu ediyorsanız özel dedektif yardımıyla konunun araştırılmasını sağlayabilirsiniz. Bu sayede konu derinlemesine soruşturulurken, isminizin deşifre olmasının da önüne geçmiş olacaksınız.

Özel dedektif nedir?

Özel dedektif , kişisel ihtiyaçların karşılanması için yararlanılan bir sistemde ki kişiye verilen isimdir. Bu kişi araştırılması gereken konuyu çok dikkatli bir şekilde araştırarak gerçeklerin gün yüzüne çıkmasına yardımcı olmaktadır. Bu kişiler işinin uzmanı olduğu için araştırma esnasında çoğu kişinin ulaşamayacağı bilgileri elde edebilme özelliğini taşımaktadır. Özellikle delil toplama aşamasında kanunları göz ardı etmeden ve kişinin özel hayatına müdahalede bulunmadan bilgilerin temin edilmesini sağlar.

Özel dedektif kiralamak yasal mıdır?

Çoğu ülkede olduğu gibi bizim ülkemizde de bir konunun araştırılması için özel dedektifin yarımını almak yasal olarak kabul edilmektedir. Tabi araştırılacak konunun da yasal olması gerekmektedir. Bununla birlikte araştırma yapacak özel dedektifin, araştırmayı yapacağı ülkenin yasalarının talep ettiği tüm belgelere sahip olması ve bu yasaları çok iyi bilen birisi olması gerekmektedir. Aksi takdirde yapılan araştırmalar sırasında bazı hukuksuzlukların yaşanması söz konusu olabilir. En önemli nokta ise toplanan delillerdir. Özel dedektifin takip ya da araştırma yaptığı esnada yasalara uygun bir şekilde hareket etmesi gerekmektedir. Aksi halde toplanan deliller geçerli sayılmayabilir.