Kastamonu Dedektif sayesinde araştırılmasını istediğiniz konuların sonuca bağlanmasını sağlayabilirsiniz. Gizli kalmış gerçeklerin ortaya çıkartılmasını ya da merak ettiğiniz konularla ilgili araştırma yapılmasını istiyorsanız, özel dedektif hizmetinden yararlanabilirsiniz.

Özel dedektif nedir?

Özel dedektif, araştırılması gereken özel bir konuyla ilgili gerekli araştırmaları yaparak konuyla ilgili ayrıntılı bilgilere ulaşmanız konusunda size yardımcı olur. Bununla birlikte bu araştırmaları esnasında gerekli durumlarda fotoğraf ve video gibi görüntülerin toplanarak somut delillerin oluşmasına imkân sağlamaktadır. Bu delillerin alınması oldukça önemlidir çünkü olayın mahkeme sürecine taşınması söz konusu olduğunda, oldukça işe yarayan detaylar olarak karşımıza çıkmaktadır.

Özel Dedektifin aldığı görüntüler mahkemede delil olarak kullanılır mı?

Özel dedektif takip esnasında elde ettiği delillerin mahkeme esnasında kullanılabilmesi mümkündür. Bu durumun lehinize kullanılabilmesi için elde edilen delillerin yasal yollarla elde edilmiş olması ve bu delillerin elde edildiği sırada karşı tarafın özel hayatına müdahale edilmemiş olması gerekmektedir. Bu delillerin sağlam bir şekilde alınması ve mahkemede delil olarak kullanılması için dedektif seçiminde oldukça dikkatli davranmanız gerekmektedir. Seçimi yanlış yapmanız durumunda bu konularla ilgili yeterli deneyime sahip olmayan dedektiflerin karşı tarafın özel hayatını ihlal edebilecek bir pozisyona girerek aldığı deliller, mahkemede geçerli sayılmayacaktır. Bununla birlikte özel hayatın ihlali söz konusu olduğundan dolayı haklı iken haksız duruma düşerek suç işlemiş olarak kabul edilebilirsiniz.