Eşinizin sizi aldattığından şüpheleniyor musunuz? Çocuklarınızın velayetini almaya mı çalışıyorsunuz? Arkanızda neler döndüğü hakkında gerçeklerin ortaya çıkmasını ister misiniz? İhtiyacınız olan tüm bilgileri belgelemek ve size makul bir şüphenin ötesinde gerçekleri teslim etmek için özel bir dedektifle çalışmayı denemelisiniz. Özel dedektifler sizin adınıza tüm detayları inceleyerek sonuca varabileceğiniz temel ve kesin bilgileri elde edecektir. Bundan dolayı sadece ona çözmesi gereken konuyla ilgili detayları vermeniz yeterli olacaktır. Sonrasında gerekli olan tüm çalışmaları yapacak ve kısa bir süre sonra elinde onlarca kanıtla karşınızda olacaktır.

Özel dedektif İstanbul’da olduğu gibi özellikle Kartal bölgesinde yaygın bir şekilde talep edilmektedir. Bu taleple birlikte çalışma sahalarında ki genişlemeyle birlikte özel dedektiflerin daha fazla iş yaptıklarını söyleyebiliriz. Bununla birlikte iş hacminin genişlemesi aynı zamanda onların deneyim oranlarını da doğrudan etkileyerek daha az hata yapmaya ve daha fazla olay çözmeye başlamalarına yardımcı olmuştur. Öyle ki günümüzde birçok konu sadece birkaç günlük araştırmayla sonuca ulaşmaya başlamıştır. Bazı konularda ise sadece birkaç saatlik çalışma dahi yeterli olabilmektedir.

Özel dedektif kiralarken nelere dikkat etmeliyiz?

Özel dedektif çalışma karar almadan önce mutlaka dikkat etmeniz gereken bazı durumlar bulunmaktadır. Bu durumların olmasını gerektiren herhangi bir yasa olmamakla birlikte araştırmanın doğru yapılması ve olumlu şekilde sonuçlanabilmesi için ayrıca önemli bir durumdur.

  1. Yasal izinlere sahip olmalıdır: Yasal izin, her iş gurubunda olduğu gibi aynı zamanda özel dedektiflerin araştırma yapabilmesi için gerekli olan bir şeydir. Bundan dolayı anlaşma yapmadan önce özel dedektifin gerekli izinlere sahip olup olmadığını kontrol etmelisiniz.
  2. Deneyimli olmalıdır: Deneyim konusu son derece önemli ve gerekli bir konudur. Özelliklede araştırma yapan birisi için deneyim son derece gereklidir. Bu sayede olayları daha hızlı ve kesin bir çözüme kavuşturması daha kolay olacaktır.
  3. Kişisel hak ve özgürlüklere dikkat etmelidir: Kişisel hak ve özgürlükler her kişinin sahip olduğu haklardır ve özel dedektif araştırmalarında bu konuya azami dikkat göstermelidir.
  4. Sözleşme yaparak çalışmalıdır: Sözlü anlaşma yapmakla birlikte mutlaka yazılı sözleşmede imzalamayı unutmayın.