Kağıthane’de yaşanan son gelişmelerle birlikte özel dedektiflere olan ilgi artmaya başlamıştır. Özellikle teknolojinin hayatımızın her anına müdahale etmesi ve insanların birbirleriyle olan iletişimlerini bu kanallar üzerinden yapmaya başlamasıyla birlikte ortaya çözülmesi gereken birçok konu çıkmıştır. Kağıthane’de yaşayanların birçok konuyla alakalı olarak taleplerinin olduğunu söyleyebiliriz. Bununla birlikte en fazla “eş takibi” gibi özel konularda olmaktadır. Bu kapsamda özel dedektifler oldukça yoğun çalışmalar yapmaya başlamıştır.

Eş takibi nedir?

Eş takibi, partnerinden şüphe etmeye başlayan ya da partnerinin kendisine eskisi gibi davranmadığını düşünen birisinin talep ettiği sistemdir. Bu sistemde genellikle özel dedektifler takip yaparak gerekli bilgiler elde eder. Bu bilgiler doğrultusunda elde edilen bilgiler sayesinde ilerleyen dönemlerde olası bir mahkeme aşamasında delil olarak kullanılma ihtimali oluşmaktadır. Ayrıca partnere duyulan şüphenin gerçek olmaması durumunda araştırma sonucunda kişi eşinden şüphe etmeyi bırakarak normal hayatlarına devam edecektir. Şüphelendiğini eşine söylemediği ve araştırmayı da başkası yaptığı için oldukça doğru bir karar vermesi mümkün olacaktır. Ayrıca araştırmanın yapıldığı sırada deşifre olma durumunun olması halinde kendisi direkt olarak görülmeyeceği için hayatı bundan etkilenmeyecektir.

Eş takibinde ki görüntüler, boşanma davası için delil sayılır mı?

Özel dedektif elde ettikleri deliller mahkeme aşamasında kullanılabilmektedir. Bununla birlikte elde edilen görüntüler tamamen hukuka uygun bir şekilde elde edilmiş olması gerekmektedir. Özellikle kişisel hak ve özgürlükler noktasında herhangi bir ihlalin söz konusu olması haline delillerin kullanılması mümkün olmayacaktır. Bununla birlikte ceza uygulamalarıyla da karşı karşıya kalınması söz konusu olacaktır.

Eş takibi sonuç garantisi var mıdır?

Eş takibi için sonuç garantisi verilmesi oldukça zordur. Özellikle uzun süreli bir araştırma olmasından dolayı net konuşmak oldukça zordur. Bununla birlikte özellikle takip söz konusu olduğundan dolayı olabildiğince uzun olması gerekmektedir. Ne kadar uzun süreli çalışma yapılırsa sonuca ulaşmak da o kadar kesin olacaktır. Bundan dolayı ilk anlaşma aşamasında gerekli tüm detayları konuşarak çalışma gününü belirlemeli ve sonuçlara ulaşmaya çalışmalısınız.