İcra Araştırma

İcra konusu toplumun karşı karşıya kaldığı en büyük problemlerden birisidir. Özellikle alacaklı olan kişinin ne parasını ne de verdiği malı ya da hizmeti geri alamadığı durumlarda ortaya çıkan bu konu, borçlu kişinin bilgileri saklamasından dolayı bazı sorunlarla karşı karşıya bırakabilmektedir. Bunun üstesinden gelebilmek ve borçlu kişiden alacaklarını tahsil edebilmek için özel dedektiften yardım talebinde bulunabilirsiniz. Özel dedektifler yaptıkları araştırmalar neticesinde icra takibi için yapmanız gerekenleri bir kez daha sizin adınıza yapacaktır. Bu sayede icra konusunda yapacaklarınızı daha sağlam bir zemin üzerinden yapmış olacaksınız.

İcra Araştırması Sırasında Neler Yapılmaktadır?

Özel dedektif, icra araştırması yaparken ilk olarak araştırmaya konu olan kişinin mal varlıklarını belirleyerek hangi alanlarda icra takibinin yapılması gerektiği ile ilgili olarak bilgi sahibi olmanıza yardımcı olacaktır. Bu kapsamda şahıs adına kayıtlı olan,

  • Ev
  • Arsa
  • Araç
  • Depo
  • İş yeri
  • Tarla

gibi bilgiler araştırılarak kesin neticeler elde edilecektir.

Yapılan bu araştırma sonucunca icraya muhatap olacak kişinin gerekli olan bilgileri elde edilirken aynı zamanda sizin de yapmanız gereken uygulamalar ve atmanız gereken adımlarla ilgili olarak gerekli destek sağlanmaktadır. Dedektif bunun için elinizde olan bilgileri özel dedektifle paylaşmalı ve duyum olarak dahi olsa elde ettiğiniz tüm bilgileri anlatmalısınız. Bu işlemler yapılırken aynı zamanda mahkeme safhasına geçilmesi gerektiği durumlarda hukuki olarak da gerekli desteğin sağlanacağından emin olabilirsiniz.