Dedektif olarak karşı karşıya kaldığınız tüm sorunları sizin için araştırarak sonuca ulaşmanızda size yardımcı oluyoruz. Özellikle araştırma yapılırken konu içerisinde isminizin geçmesini istemiyorsanız özel dedektif kullanarak gerekli araştırmaların yapılmasını sağlayabilirsiniz. Bu noktada tek yapmanız gereken şey ise dedektif seçimini iyi yapmanız olacaktır.

Özel özel dedektif kiralarken nelere dikkat etmeliyiz?

Aslında bu hususta dikkat etmeniz gereken bir iki husus dışında pek önemli bir nokta yoktur. Bu önemli noktalardan bazıları şunlardır;

  1. Yasal izinlere sahip olmalıdır: Özel dedektiflerin araştırma yaptıkları ülkede geçerli olan ve yasal olarak talep edilen tüm izinlere ve belgelere sahip olması gerekmektedir. Bu izinler olmadan yapılan araştırmalar geçerli kabul edilmeyebilir.
  2. Deneyimli olmalıdır: Bu nokta yasal olarak zorunlu olmasa da yapılacak araştırmanın salahiyeti açısından özel dedektifin yeterli deneyime sahip olması oldukça önemlidir. Bu noktada yapılacak en ufak hata, araştırmanın geçersiz sayılmasına neden olabilir.
  3. Kişisel hak ve özgürlüklere dikkat etmelidir: Özel dedektif araştırma yaparken karşı tarafın haklarını ihlal etmemelidir. Bu noktada yapılabilecek en ufak bir ihlal çok önemli olan bir delilin geçersiz sayılmasına neden olabileceği gibi araştırmanın tamamen rafa kaldırılmasına da neden olabilir.
  4. Sözleşme yaparak çalışmalıdır: Özel dedektifle çalışmaya başlamadan önce muhakkak karşılıklı olarak bir sözleşme üzerinde mutabakat sağlamalı ve bu sözleşmenin iki tarafça imzalanması önemlidir.