Gümüşhane Dedektif olarak aklınıza takılan tüm detayları sizler için araştırıyoruz. Özellikle son dönemde artan boşanma davalarında kullanılan delillerden faydalanmak istiyorsanız sizde dedektif kullanarak partnerinizin size karşı olan hatasını delil niteliğinde mahkemeye sunabilirsiniz. Bununla birlikte aynı zamanda araştırmanın sizin tarafından yapıldığının öğrenilmesinin de önüne geçmiş olacaksınız.

Özel dedektif nedir?

Özel dedektif, araştırılmasını istediğiniz herhangi bir konuyu sizin yerinize araştıran, işinde uzman ve yasaları çok iyi bir şekilde bilen kişilere verilen bir isimdir. Özellikle gizli olayların ortaya çıkartılması için gerekli araştırmaları yaparken aynı zamanda kullanılabilecek özelliklere sahip birçok delilin de elde edilmesine yardımcı olmaktadır. Özel dedektifler genellikle yasaları çok iyi bilen ve bu yasaların mevcut boşluklarından da yararlanarak özel delillere ulaşılmasını sağlamaktadır.

Özel dedektif kiralamak yasal mıdır?

Ülkemizde özel dedektif yardımıyla herhangi bir olayı araştırmanın suç olmadığını söyleyebiliriz. Tabi bu noktada bazı dikkat edilmesi gereken hususlar bulunmaktadır. Bunların başında araştırılacak konunun en başta yasal olması gerekmektedir. Yasadışı bir konunun araştırılması da suç teşkil edebilecektir. Ayrıca karşı tarafı hem takip ederken hem de fotoğraf gibi özel deliller toplarken de dikkatli olmalı ve yasalara uygun bir şekilde hareket etmelidir. Yapılacak en ufak yanlışlık hem araştırmanın sona ermesine hem de o ana kadar toplanan bilgilerin yasal olarak geçersiz sayılmasına neden olabilmektedir.