Giresun Dedektif kuruluşu olarak, merak içerisinde olduğunuz konuların araştırılmasını ve gerektiği durumlarda bu konularla ilgili görsel delil elde ederek bilgi toplanması konusunda çalışmalar yapıyoruz. Çalışmalarımız sırasında kullanılan tüm aletler son teknolojiye sahip olduğu kadar dedektiflerimiz işinin ehli ve konularında uzman kişilerden oluşmaktadır. Takip ve delillendirme noktasında yapılacak olan en ufak hatanın tüm çalışmayı çöpe attıracak bir nokta olmasından dolayı en iyi dedektif yararlanarak çalışmaları yaptırmanız gerekmektedir.

Özel dedektif kiralamak yasal mıdır?

Özel dedektif yardımıyla bir konuyu araştırmak ya da bir kişiyi takip ettirmek yasal olarak suç değildir. Bununla birlikte araştırmayı yapan dedektifin iyi seçilmesi ve araştırma sırasında delil toplarken karşı tarafın kişisel haklarını ihlal etmemelidir. Bu noktada yapılabilecek en ufak hata hem yasal olarak suç teşkil edecek hem de toplanan deliller mahkemede kullanılmayacak bir pozisyona düşebilir.

Özel dedektif kiralarken nelere dikkat etmeliyiz? Bu noktada özel dedektifin gerekli olan deneyime sahip olması oldukça önemlidir. Bu noktada asla taviz verilmemeli ve gerekli araştırmalar yapıldıktan sonra dedektifle anlaşma yapılmalıdır. Bununla birlikte dedektifin araştırma yapacağı ülke içerisinde geçerli olan bir yasal izninin de bulunması gerekmektedir. Ayrıca dedektifin kişisel hak ve yasalara uygun bir şekilde araştırma yapma zorunluğu vardır. Bundan dolayı yasaları çok iyi bir şekilde bilmeli ve bu yasalara göre çalışmalarına devam etmelidir.