Evlilik, insan hayatında en önemli aşamalardan birisidir. Bu noktada alınan kararların ömür boyunca insanlar üzerinde etkisinin olduğu ve yapılacak en ufak hatanın, ömür boyu sürecek bir pişmanlığın başlangıcı olacağı unutulmamalıdır. Çiftlerin normal devam eden hayatlarını birleştirme arzusu, insan doğasından gelen ve vazgeçilmesi imkânsız olan bir duygudur. Bu aşamada yapılacak şey, bu duygulardan kaçmak yerine adımlarınızı dikkatli ve ölçülü atmanız olacaktır.

Evli çiftlerin zaman içerisinde bazı sorunlarla karşılaşması normaldir fakat bu sorunların büyük ölçüde olması ya da evlilik öncesinde bazı önemli hususların gizlenmiş olması evliliğin sona ermesine neden olabilmektedir. Günümüzde bu durumun oldukça fazla olması ve boşanma oranlarının en yüksek seviyelere ulaşması sonucunda birçok evlilik sona ermektedir. 

Bu işin çözümü ise daha evlenmeden önce karşı tarafla ilgili geniş bilgilere sahip olmanızdır. Özellikle yeni tanıştığınız ve hızlı bir şekilde evlilik kararı aldığınız kişiyle ilgili olarak araştırma yaptırmanız oldukça yerinde bir karar olacaktır. Unutmayın ki yeni tanıştığınız birisinin sizden sakladığı ya da saklamak istediği şeyler olacaktır. Gizlenen bu sırların evlilik sonrasında ortaya çıkması ise evliliğin bitimine yol açan bir kapıdan ibaret olacaktır. İlk olarak şunu belirtmeliyiz ki evlilik kararı almadan önce karşınızda ki insanın tüm hayat hikâyesine hâkim olmalısınız. Partnerinizin sizden sakladığı ve kendisine göre basit bir olayın, ilerleyen dönemlerde ortaya çıkması oldukça büyük sorunların da gün yüzüne çıkmasını sağlayacaktır.

Yeni tanıştığınız birisini araştırmaya kalkmanız durumunda deşifre olmanız an meselesi olacaktır. Bu durumda ortada herhangi bir olumsuz olay olmasa bile partneriniz, onu araştırdığınızı öğrendiği için ilişkiye son verme kararı alabilecektir. Bu durumun ortaya çıkmaması için gerekli olan araştırmanın yapılmasını özel dedektif aracılığıyla yapabilirsiniz. Özel dedektifin yaptığı araştırma sırasında sizin deşifre olma olasılığınız olmayacaktır. Bununla birlikte uzman bir göz tarafından yapılacak olan araştırma sizin yapacağınız araştırmadan çok daha verimli olacaktır.

Yeni tanışmış olsanız da hızlı bir şekilde evlilik kararı aldığınız kişi, daha önceden evlilik yaşadı mı, yaşadıysa neden ayrıldı? Kötü alışkanlıkları var mı? Estetik operasyon geçirdi mi? Nasıl biriyle evleneceksiniz? Gibi soruların cevabını vermek zorundadır. Bu durumda ona direk olarak bu soruları soramayacağınız ya da sorsanız da ne kadar samimi olduğuna güvenemeyeceğiniz için, bu soruların doğru bir şekilde cevaplandırılması gerekmektedir. Evleneceğiniz insanla ilgili tüm ayrıntılar sahip olmanız ve bu ayrıntılara isminiz geçmeden araştırılarak ortaya çıkartılması oldukça önemlidir. İşte tüm bunlardan dolayı özel dedektifle anlaşma sağlamanız oldukça önemlidir. Dedektif sizin adınıza partnerinizi araştırırken siz, hiçbir şey olmuyor gibi normal hayatınıza devam edebilirsiniz. Araştırma sonucunda olumsuz bir durumun olmamasıyla da onunla hayatınızı gönül rahatlığıyla birleştirebilirsiniz. Aksi durumda da herhangi ciddi bir durum ortaya çıkmadan partnerinizden ayrılabilirisiniz