Edirne Dedektif hizmeti sunan bir kuruluş olarak tüm ihtiyaçlarınızın karşılanması için gerekli adımları atarak merak ettiğiniz konuların çözüme kavuşmasına yardımcı olabiliriz. Unutmamalısınız ki yapılan araştırmanın karşı taraf tarafından fark edilmemesi oldukça önemli bir durumdur. Bundan dolayı araştırma işini profesyoneller tarafından yapılması gerekmektedir.

Özel dedektif kiralamak yasal mıdır?

Özel dedektif yardımıyla bir konuyla ilgili gerekli bilgi ve belgelere sahip olmanız karşısında herhangi bir yasal yaptırım söz konusu değildir. Burada dikkat edilmesi gereken nokta ise anlaşma yapılacak olan dedektifin gerekli izinlere sahip olmasıdır. Bununla birlikte yapacağınız anlaşmanın da bir sözleşme kullanılarak yapılması gerekmektedir. Bununla birlikte yapılan araştırmanın deşifre olmaması içinde deneyimli bir dedektifin tercih edilmesi son derece önemlidir.

Delil toplamak suç mu?

Aslında delil toplamak suç değildir diyebiliriz fakat önemli olan delilin nasıl toplandığıdır. Özel Dedektif Delil toplama noktasında anlaşma yapılan dedektifin deneyimi oldukça önemlidir. Yapılacak en ufak hata sonucunda hem delilin kullanılmaması söz konusu olabilmekte hem de yasal olarak suç işlenmesi söz konusu olabilmektedir. Delil toplarken en fazla dikkat edilmesi gereken husus “özel hayatın ihlali” konusudur. Bu noktaların son derece iyi bilinmesi ve bu çerçevede araştırmalar yapılarak gerekli delillerin toplanması gerekmektedir. Araştırma konusunda en hayati öneme sahip olan delillerin yasal bir şekilde toplanması ve rapor edilmesi, olayın aydınlatılması için oldukça önemlidir.