Günümüzde kolay para kazanmanın peşinde oldukları için insanları kandırarak maddi çıkar elde eden kişilerin sayıları oldukça fazladır. Özellikle belirli vaatler ortaya koyarak insanları kandıran ve bu olaydan maddi çıkar elde ettikten sonra kayıplara karışan kişilere ulaşabilmek oldukça zordur.

Dolandırıcılık Araştırması

Bu gibi durumlarda özel dedektifler sizin için araştırma yaparak dolandırıcının yerini tespit edebilmektedir. Özellikle belirli bir dönem içinde hızlı ve kesin bir araştırma sonucunda belirli ipuçları elde ederek araştırmasını derinleştiren özel dedektif, deneyimini ve yeteneğini de kullanarak olumlu sonuçlar elde etmektedir. Bu kapsamda yapılan araştırmayla birlikte dolandırıcının adresi tespit edilebilirken aynı zamanda uğradıkları zararın da telafi edilmesi söz konusu olabilmektedir.
Dolandırıcılar kandırdıkları kişilerde sadece maddi çıkar elde etmemektedir. Bazı durumlarda özellikle karşısında ki kişilerin hisleri ve duygularıyla da oynadıkları için psikolojik olarak da sıkıntı yaşamalarına neden olabilmektedir. Bundan dolayı dolandırılmış birisi sadece kaybettiği maddiyatın değil aynı zamanda kandırılmış ve aldatılmış olmanın verdiği olumsuz etkiden de kurtulabilmek için onun bulunmasını istemektedir. Bu kapsamda özel dedektifle iletişime geçerek kendisini dolandıran kişinin nerede olduğunu bulmasını talep edebilir. Dedektif bu aşamadan sonra özel dedektif, sizinle konuşarak dolandırılma durumunun detaylarını öğrenecek ve dolandırıcının adımlarını izleyerek nerelerde olabileceğini anlamaya çalışacaktır. Özel teknik ve yeteneklerle hızlı ve kısa bir araştırmanın sonrasında ise dolandırıcının nerede olduğu ve neler yaptığını ortaya çıkartacaktır.