Dedektiflik Hizmetleri

Dedektiflik Hizmetleri, çalıştıkları mevcut ülkenin yasal yönlerine sadık kalarak, bireysel ve ticari suçları ortaya koymak için gözlemleme yapan araştırmalardır.

Dedektif, çalıştıkları mevcut ülkenin yasal yönlerine sadık kalarak, bireysel ve ticari suçları ortaya koymak için gözlemleme yapan mütehassıs araştırmacılara denilmektedir. Dedektif, ilk akla geldiği gibi kurgusal bir düzenin bir parçası değildir. Yani Dedektif hizmetleri ile ilgili edinilen bilgiler, film ve dizilerde işlenen konular gibi değildir. Dedektiflik hizmetlerini idame ettiren kişiler daha çok profesyonel araştırmacılardır.

Dedektiflik Hizmetleri

Her meslekte olduğu gibi işin uzmanı ve profesyoneli olmak, çok zorlu dönemeçlerden geçmeyi gerektirir. Dedektif aslında her mesleği kapsayan bir hizmettir. Çünkü ticarei ama bireysel birçok şirket ve kurum, firma işleyişini yeteri kadar takip edemediğinden dedektifler tutar. Konu ve durumu üçüncül bir bakış açısıyla objektif olarak çözülmesini sağlar.

Dedektif hizmetleri, birçok araştırma yöntemi bilen, detayları ve pürüzleri iyi tespit edebilen, sezgileri kuvvetli olaylara ve mekanlara adeta bir bukelamun gibi hemen uyum sağlayan, kendi sağlığını önemseyen, somut delil elde etmek amacıyla hareket eden, hukuksal işleyişe hakim kişilerden oluşmaktadır. Özel dedektiflik görevi yapan dedektifler araştırmacı bir ruha sahip olurlar. Tarafsız değerlendirmeler yaparak kararlı bir tutum sergilerler.

Dedektiflik Mesleği

Dedektif mesleği dahilindeki hizmetleri icra eden dedektif, toplumun içerisinde veya aile içerisinde işlenmiş kabahatleri, suçların kanıtsal yönlerini ortaya çıkaracak eğitimi almış kişilere denilmektedir.

Türkiye’de son zamanlarda birçok güvenlik açığı suistimal edilidği için insanlar çeşitli korkunç vakalarda adliyelik olmuş ve işin aslının araştırılmasını istemişlerdir. İşte bu noktada devreye giren özel araştırmacılar yani diğer değimiyle dedektifler, konunun ve olayın ne tür envanterlere sahip olduğunu gözeterek araştırmak hususunda nasıl bir yol haritası izlenmesi gerektiğini, detayları pürüzleri anlık tespit ederek vakanın sonuç ve delil odaklı bir tünele girmesini sağlamaktadırlar.

Dedektif, yasaların el verdiği ölçüde araştırmalar yaparak toplumsal adaleti yükselten kişilerdir. Dedektifler, birçok dava dosyası, hukuku ilgilendiren vakalar, adli makamlara uzayan suçlar konularına profesyonel çözümler getirmek amacıyla çalışmaktadırlar.

Dünya üzerinde 1800’lü yıllarda dedektifler, teknolojik ve askeri alanlarda kriminal araştırmalar yapan kişiler iken bugün halkın arasında suçları ispatlamak davası peşinde koşan özel araştırmacılardır. İnsanlar birçok kez dedektif kelimesini, hikayesel ve romansal eserlerden okumuş ve duymuş olsalar da, dedektiflik mesleği dünya üzerinde çeşitli modern devletlerde meslek halini almıştır.

Ülkemizde gerekliliğin farkına geç varılsa da bu meslek ileride çok gelişecektir. Günümüzde hala bazı hizmetlerden nasıl yardım alabiliceğinden haberi olmayan kişiler bulunmaktadır.


Dedektiflik Hizmeti Talep Formu

Dedektiflik Talep Formu
İsminizi giriniz.
E-Posta Adresinizi giriniz.
İletişim GSM giriniz.
Kısaca talebinizi giriniz.


Dolandırıcılık

Günümüzde sıkça kullanılan dolandırıcılık yönteminde, adres tespiti sayesinde uğranan zararın telafisi mümkün olabilmektedir. 
Hizmeti İncele

 

Dedektiflik Hizmetleri

Sohbeti Başlat
Merhaba, Nasıl Yardımcı Olabiliriz?

Fatal error: Uncaught ErrorException: md5_file(/home/stardedektif/public_html/wp-content/litespeed/css/2cccdc1ba3832a096117b9fae31dd507.css.tmp): failed to open stream: No such file or directory in /home/stardedektif/public_html/wp-content/plugins/litespeed-cache/src/optimizer.cls.php:121 Stack trace: #0 [internal function]: litespeed_exception_handler(2, 'md5_file(/home/...', '/home/stardedek...', 121, Array) #1 /home/stardedektif/public_html/wp-content/plugins/litespeed-cache/src/optimizer.cls.php(121): md5_file('/home/stardedek...') #2 /home/stardedektif/public_html/wp-content/plugins/litespeed-cache/src/optimize.cls.php(778): LiteSpeed\Optimizer->serve('https://www.sta...', 'css', true, Array) #3 /home/stardedektif/public_html/wp-content/plugins/litespeed-cache/src/optimize.cls.php(307): LiteSpeed\Optimize->_build_hash_url(Array) #4 /home/stardedektif/public_html/wp-content/plugins/litespeed-cache/src/optimize.cls.php(240): LiteSpeed\Optimize->_optimize() #5 /home/stardedektif/public_html/wp-includes/class-wp-hook.php in /home/stardedektif/public_html/wp-content/plugins/litespeed-cache/src/optimizer.cls.php on line 121