Kaçırılma Olaylarında Dedektiflik

17 Nisan 2019

Kaçırılma olaylarında dedektiflik için yapacağınız ilk şey, bu alanda gerekli deneyime ve donanıma sahip olan bir dedektif ile anlaşmanız olacaktır

Günümüzde insan popülasyonunun yoğun bir şekilde aynı alan içerisinde yaşamaya başlaması ve şehirlerimizin giderek kalabalıklaşması bazı sorunlarında ortaya çıkmasına neden olmaktadır. Özellikle günlük hayat içerisinde ki hızlı ve akıcı hayat temposuna ayak uydurabilmek için insanların çok fazla çalışmak zorunda olması, bazı asli ihtiyaçlarının bile sağlıklı bir şekilde yerine getirebilmesine engel olabilmektedir. O kadar yoğun insan içerisinde sık sık bazı sorunların yaşandığını rahatlıkla görebilirsiniz. Bu sorunların başında ise kaçırılma olayları gelmektedir. 

Kaçırılma Olaylarında Dedektiflik

Günümüzde gerek karşı tarafa beslenilen platonik aşk, ailevi sorunlar, iş sorunları, adli suçlar ve fidye istemek gibi sebepler için kaçırılma olayları ortaya çıkmaktadır. Burada özellikle kaçırma işlemi yapan kişinin iletişime geçmesi ve gerekli bilgilerin onun tarafından verilmesi beklenmektedir. Kaçırılma olayının hemen ardından zanlı telefon açarak ya da farklı bir iletişim aracını kullanarak fidye ister ya da bu durumun dışında ki olaylarda ise hiçbir şekilde iletişim kurmazlar. İşte bu sorunların herhangi birinin yaşanması durumunda nasıl bir adım izlemeniz gerektiği oldukça önemlidir.

Kaçırılma olayının yaşanmasının hemen sonrasında yapacağınız ilk şey, bu alanda gerekli deneyime ve donanıma sahip olan bir dedektif ile anlaşmanız olacaktır. Bu noktada ne kadar hızlı karar verirseniz o kadar hızlı bir sonuç almanız doğru orantılı olacaktır. Dedektif anlaşmanızın en büyük avantajı, resmi polislerin yapmadığı ya da resmi emir olmadığı için yapamadığı araştırmaların, özel dedektifler tarafından hızlıca yapılabilmesiniz. Bu noktada belki de polisler araştırmaya yeni başlamışken özel dedektifler birçok delilin ele geçirilmesine yardımcı olacaklardır.

Kaçırılma Olayının araştırılması

Kaçırılma olayında ki en önemli nokta hızlı hareket edilmesi ve kaçıran kişinin kimliğinin deşifre edilmesidir. Bu aşamanın belirlenmesi zor olsa da oldukça önemli bir adım olarak kabul edilmelidir. Bununla birlikte aynı zamanda kaçırılan kişinin sağ olup olmadığı da oldukça önemlidir. Ayrıca eğer yaşıyorsa nerede tutulduğunun bir an önce tespit edilmesi gerekmektedir. Bu durumlar oldukça hızlı ve net bir şekilde doğru olarak  çözümlenmelidir. Bu noktada yapılabilecek herhangi bir ufak hata rehine konumunda olan kişinin hayati tehlikesinin artmasına neden olabilecektir.

Kaçırılma olayının araştırılması sırasında özellikle işinin ehli bir özel dedektifin seçilmesi oldukça önemlidir. Bu noktada iz sürme ve kayıp şahıs dosyaları konusunda çok fazla olay çözmüş kişilerle çalışılması, olayın hızlı bir şekilde çözüme kavuşturacaktır. Bundan dolayı bu tür olaylarda acemi dedektiflerin kullanılması oldukça risklidir. Acemi bir dedektifin yaptığı araştırma ve yer belirleme işlemleri deşifre olabilir. Bu deşifre işleminin sonucunda zanlı belki zarar vermeyeceği rehineye zarar verebilir belki de onu öldürebilir. Bundan dolayı insan hayatını da göz önünde bulundurarak anlaşma yapılacak olan özel dedektifin gerekli donanımlara sahip olması gerekmektedir. Aynı zamanda araştırma yapacağı ülkeden gerekli izinleri almış olması zorunludur.

Kaçırılma Olaylarında Dedektiflik

Kaçırılma Olaylarında Dedektiflik

 

Türkiye’de özel dedektiflik yasal mı

Dedektiflik kapsamında yapılan çoğu araştırma ülkemizde de yasal olarak çalışmalar yapan dedektiflerin elde ettiği deliller, mahkemelerde kullanılabilmektedir
Makaleye Git

 


Star Özel Dedektiflik Hakkında

Star Dedektiflik bürosu sektöre ilk olarak 2006 yılında Özel Dedektif Osman Çelik önderliğinde adımını atmıştır. İlk olarak müşteri değil dost edinmeyi amaçlıyoruz . Hedefimiz gizlilik , dürüstlük , güven , kaliteli hizmet ve kesin sonuçlarla ilerlemek ve istenilen bilgilere en kısa süreçte ulaşmaktır.

Star Özel Dedektiflik bürosu Özel Dedektif Osman Çelik tarafından ilk olarak İstanbul Ataşehirde hizmete girmiş, sektörde göstermiş olduğu başarılar sonrasında gelen yoğun taleplere hitap edebilmek için kadrosunu uzman bay ve bayan profesyonel elemanlarla genişleterek Türkiye geneli çalışmaya başlamıştır.

Star Özel Dedektiflik şirketinin , İstanbul’da merkezi Ataşehir olmak üzere Çekmeköy ve Başakşehir ilçelerindede şubeleri bulunmaktadır . Aynı zamanda Türkiye genelinde Ankara – İzmir – Bursa – Antalya olmak üzere bir çok ildede hizmetlerine kesintisiz devam etmektedir. Star Özel Dedektiflik , sektörde göstermiş olduğu başarıların ardında Özel Dedektif Osman Çelik önderliğinde basında da adından sıkça söz ettirmeyi başarmıştır.

Başta StarTv – HaberTürk olmak üzere bir çok Tv kanalında dedektiflik hakkında profesyonel deneyimlerini paylaşmıştır. Star Dedektiflik sizlere aynı zamanda Hukuk danışmanlığınızı yapan , boşanma , velayet davalarında uzman avukatlarımızdan faydalanma imkanı sağlamaktadır.


Bir cevap yazın

Sohbeti Başlat
Merhaba, Nasıl Yardımcı Olabiliriz?

Fatal error: Uncaught ErrorException: md5_file(/home/stardedektif/public_html/wp-content/litespeed/css/0da3214bd41be404345e45e553b9ff1c.css.tmp): failed to open stream: No such file or directory in /home/stardedektif/public_html/wp-content/plugins/litespeed-cache/src/optimizer.cls.php:121 Stack trace: #0 [internal function]: litespeed_exception_handler(2, 'md5_file(/home/...', '/home/stardedek...', 121, Array) #1 /home/stardedektif/public_html/wp-content/plugins/litespeed-cache/src/optimizer.cls.php(121): md5_file('/home/stardedek...') #2 /home/stardedektif/public_html/wp-content/plugins/litespeed-cache/src/optimize.cls.php(778): LiteSpeed\Optimizer->serve('https://www.sta...', 'css', true, Array) #3 /home/stardedektif/public_html/wp-content/plugins/litespeed-cache/src/optimize.cls.php(307): LiteSpeed\Optimize->_build_hash_url(Array) #4 /home/stardedektif/public_html/wp-content/plugins/litespeed-cache/src/optimize.cls.php(240): LiteSpeed\Optimize->_optimize() #5 /home/stardedektif/public_html/wp-includes/class-wp-hook.php in /home/stardedektif/public_html/wp-content/plugins/litespeed-cache/src/optimizer.cls.php on line 121