Dedektif Bürosu

16 Eylül 2018

Özel dedektifler bireyler, avukatlar ve işletmeler için birçok hizmet sunmaktadır. Örnekler arasında arka plan kontrolleri yapılması, çalışanların bir şirketten olası hırsızlığa karşı araştırılması, boşanma davasında sadakatsizliğin kanıtlanması veya çürütülmesi ve kayıp bir kişinin bulunmasına yardımcı olunması gibi durumlar sayılabilir.

Dedektif Bürosu

Özel dedektifler, bir olaydaki gerçekleri araştırırken çeşitli araçlar kullanırlar. Çalışmalarının çoğu bilgisayarla yapılır ve telefon numaraları, sosyal ağlarla ilgili ayrıntılar, çevrimiçi etkinliklerin açıklamaları ve bir kişinin önceden tutuklandığı kayıtlar gibi bilgileri edinmelerini sağlar. Gerçekleri doğrulamak ve gizli bir soruşturma yaparken insanlarla görüşmek için telefon görüşmeleri yaparlar.

Dedektif bir vakayı soruştururken aynı zamanda takip de yaparlar. Bir kişinin evi veya ofisi gibi yerleri genellikle gizli bir konumdan izleyebilirler. Dedektifler kameraları ve dürbünü kullanarak ilgililer hakkında bilgi toplar. Bu işlem sırasında mutlak bir gizlilik söz konusudur. Araştırma yapıldığı ve kişinin kendisinin takip edildiğiyle ilgili hiçbir şüpheye düşmeden çalışmanın tamamlanması gerekmektedir. Aksi takdirde araştırma çöpe giderken aynı zamanda kişi izlendiğinin farkına vardığı için artık daha temkinli davranacağı için delil elde etme olasılığı da düşecektir.

Dedektif Bürosu Hizmetleri

Dedektifler, soruşturma yürütürken yasalara dikkat etmelidir. Polis otoritesinden yoksun oldukları için çalışmaları sırasında sıradan bir vatandaş olarak kabul edilmektedir. Sonuç olarak dedektifler araştırma yaptıkları bölgenin kanunlarını çok iyi bilmelidir. Bu aşamada yapacakları en ufak hata sonucunda araştırmanın tamamı yok olabileceği gibi aynı zamanda suç işleme olasılıkları da gün yüzüne çıkacaktır. Bununla birlikte zor şartlar altında topladıkları delillerin de mahkeme aşamasında kullanılamaması söz konusu olacaktır.

Dedektiflerin yaptığı tüm araştırmalar ve bu araştırmalardan elde ettikleri deliller mahkeme aşamasında kullanılabilir. Bunun yanı sıra önemli olan nokra ise özel dedektiflerin elde ettikleri bu delilleri yasalara uygun bir şekilde elde etmiş olmasıdır. Özellikle kişilerin hak ve özgürlükleri konusunda yapılacak en ufak ihlal neticesinde elde edilen delillerin mahkeme aşamasında kullanılması mümkün olmayacaktır. Bununla birlikte aynı zamanda suç işlenmiş olacağından dolayı karşı tarafın dava açma ihtimali gün yüzüne çıkacak ve belki de haklı olduğunuz bir konuda haksız duruma düşmüş olacaksınız.

Star Özel Dedektiflik Hakkında

Star Dedektiflik bürosu sektöre ilk olarak 2006 yılında Özel Dedektif Osman Çelik önderliğinde adımını atmıştır. İlk olarak müşteri değil dost edinmeyi amaçlıyoruz. Hedefimiz gizlilik, dürüstlük, güven, kaliteli hizmet ve kesin sonuçlarla ilerlemek ve istenilen bilgilere en kısa süreçte ulaşmaktır.

Star Özel Dedektiflik bürosu Özel Dedektif Osman Çelik tarafından ilk olarak İstanbul Ataşehirde hizmete girmiş, sektörde göstermiş olduğu başarılar sonrasında gelen yoğun taleplere hitap edebilmek için kadrosunu uzman ve profesyonel elemanlarla genişleterek Türkiye geneli çalışmaya başlamıştır.

Star Özel Dedektiflik şirketinin , İstanbul’da merkezi Ataşehir olmak üzere Çekmeköy ve Başakşehir ilçelerinde de şubeleri bulunmaktadır. Aynı zamanda Türkiye genelinde Ankara – İzmir – Bursa – Antalya olmak üzere bir çok ilde de hizmetlerine kesintisiz devam etmektedir. Star Özel Dedektiflik, sektörde göstermiş olduğu başarıların ardında Özel Dedektif Osman Çelik önderliğinde basında da adından sıkça söz ettirmeyi başarmıştır.

Başta StarTv – HaberTürk olmak üzere bir çok Tv kanalında dedektiflik hakkında profesyonel deneyimlerini paylaşmıştır. Star Dedektiflik sizlere aynı zamanda Hukuk danışmanlığınızı yapan, boşanma, velayet davalarında uzman avukatlarımızdan faydalanma imkanı sağlamaktadır.


Sohbeti Başlat
Merhaba, Nasıl Yardımcı Olabiliriz?