Dedektif

23 Ocak 2020

Dedektif 150 yıldan uzun süredir var. Bilinen ilk özel dedektiflik bürosu 1833’te Fransa’da açıldı. 1850’de Allan Pinkerton, Amerika Birleşik Devletler’deki en ünlü dedektiflik bürolarından biri haline gelen Pinkerton Ulusal Dedektiflik Bürosu’nu kurdu. Pinkerton Ajansı grevleri kırmasıyla tanındı, ancak aynı zamanda kolluk kuvvetleri ve soruşturma alanlarına da çeşitli katkılarda bulundu.

Dedektif

Bugün, Birleşik Devletler’deki özel dedektif yaklaşık dörtte biri kendi adına çalışmaktadır. Bununla birlikte aynı oranda özel dedektif ise dedektif bürolarında ya da özel güvenlik hizmeti sunan kurumlarda çalışmaktadır. Birçok özel dedektif geçmişlerine ve eğitimlerine dayanarak belirli bir araştırma alanına odaklanmayı seçebilmektedir. Örneğin, işletme derecesi olan biri kurumsal bir araştırmacı olabilir. Patentleri ve ticari markaları olan bir araştırmacı fikri mülkiyet hırsızlığına odaklanabilir. Yeminli mali müşavir, finansal soruşturmada uzmanlaşabilir. Ancak uzmanlığa bakılmaksızın, bir özel dedektifin asıl işi kapsamlı araştırmalar yapmaktır.

Kurgusal araştırmacılar dünyasında, müşteriler genellikle yardım almak için özel dedektiflere yönelirler, çünkü aradıkları bilgiler polisin yetkisine girmez. Ayrıca korkabilir veya polisten yardım isteyemezler. Bazı tasvirlerde, müşteriler hâlihazırda kolluk kuvvetleri ile çalışmayı denemiş ancak sonuçtan memnun kalmamışlardır.
https://www.stardedektif.com/

Dedektif Hangi Alanlarda Araştırma Yapar?

 • Kayıp veya çalıntı malı bulmanıza yardımcı olur
 • Bir eşin veya partnerin sadakatsiz olduğunun kanıtı
 • Bir arkadaşınızın veya iş arkadaşınızın dürüst olmadığını kanıtlamanıza yardım eder
 • Kayıp arkadaşlar veya akrabaları bulmaya çalışır
 • Faili meçhul bir suçta faili bulmaya çalışır

Doğal olarak, günlük görevler bir dedektifin uzmanlığına bağlı olarak değişir. Fikri mülkiyet hırsızlığı konusunda uzmanlaşmış bir kişi, patentlerini araştırmak isteyen birisi için çok daha fazla zaman harcayacaktır. Bazı vakıalar belirli bölgelerde daha yaygındır. Örneğin, New York şehrinde, bazı ev sahipleri kira kontrollü dairelerdeki kiracıların kiralama koşullarını ihlal edip etmediklerini belirlemek için özel dedektifler kiralarlar. Özel dedektifler daire kiralamak ve başka bir yerde yaşamak ya da konut birimlerini iş amaçlı kullanmak gibi ihlallerin fiziksel kanıtı olup olmadığını araştırarak müşterilerine bilgi sağlarlar. Ülkemizde ise genellikle iki farklı alanda işlem yapılmaktadır. Bunlar;

Bireysel Dedektif Hizmetleri

 • Eş Takibi Dedektifi
 • Adres Tespiti Dedektifi
 • Evlilik Öncesi Araştırma Dedektif
 • Kayıp Kişi Arama Dedektifi
 • Öğrenci Takibi Dedektifi
 • Şüphe ve Aldatma Takip Dedektifi
 • Boşanma Ve Velayet Dava Dedektifi

Kurumsal Dedektif Hizmetleri

 • Alacak Ve Haciz Takibi Dedektifi
 • Personel Araştırması Dedektifi
 • Sahte Marka Dedektifi
 • Şirket Araştırma Dedektifi
 • Bayi Ve Piyasa Araştırma Dedektifi
 • Sigorta Ve Hasar Araştırma Dedektifi
 • Sahte Evrak Araştırma Dedektifi

 

Dedektif

Dedektif

 

Türkiye’de özel dedektiflik yasal mı

Dedektiflik kapsamında yapılan çoğu araştırma ülkemizde de yasal olarak çalışmalar yapan dedektiflerin elde ettiği deliller, mahkemelerde kullanılabilmektedir
Makaleye Git

 


Star Özel Dedektiflik Hakkında

Star Dedektiflik bürosu sektöre ilk olarak 2006 yılında Özel Dedektif Osman Çelik önderliğinde adımını atmıştır. İlk olarak müşteri değil dost edinmeyi amaçlıyoruz. Hedefimiz gizlilik, dürüstlük, güven, kaliteli hizmet ve kesin sonuçlarla ilerlemek ve istenilen bilgilere en kısa süreçte ulaşmaktır.

Star Özel Dedektiflik bürosu Özel Dedektif Osman Çelik tarafından ilk olarak İstanbul Ataşehirde hizmete girmiş, sektörde göstermiş olduğu başarılar sonrasında gelen yoğun taleplere hitap edebilmek için kadrosunu uzman ve profesyonel elemanlarla genişleterek Türkiye geneli çalışmaya başlamıştır.

Star Özel Dedektiflik şirketinin , İstanbul’da merkezi Ataşehir olmak üzere Çekmeköy ve Başakşehir ilçelerinde de şubeleri bulunmaktadır. Aynı zamanda Türkiye genelinde Ankara – İzmir – Bursa – Antalya olmak üzere bir çok ilde de hizmetlerine kesintisiz devam etmektedir. Star Özel Dedektiflik, sektörde göstermiş olduğu başarıların ardında Özel Dedektif Osman Çelik önderliğinde basında da adından sıkça söz ettirmeyi başarmıştır.

Başta StarTv – HaberTürk olmak üzere bir çok Tv kanalında dedektiflik hakkında profesyonel deneyimlerini paylaşmıştır. Star Dedektiflik sizlere aynı zamanda Hukuk danışmanlığınızı yapan, boşanma, velayet davalarında uzman avukatlarımızdan faydalanma imkanı sağlamaktadır.


Bir cevap yazın

Sohbeti Başlat
Merhaba, Nasıl Yardımcı Olabiliriz?

Fatal error: Uncaught ErrorException: md5_file(/home/stardedektif/public_html/wp-content/litespeed/css/50c0e7093338719048af974f28ae4cac.css.tmp): failed to open stream: No such file or directory in /home/stardedektif/public_html/wp-content/plugins/litespeed-cache/src/optimizer.cls.php:121 Stack trace: #0 [internal function]: litespeed_exception_handler(2, 'md5_file(/home/...', '/home/stardedek...', 121, Array) #1 /home/stardedektif/public_html/wp-content/plugins/litespeed-cache/src/optimizer.cls.php(121): md5_file('/home/stardedek...') #2 /home/stardedektif/public_html/wp-content/plugins/litespeed-cache/src/optimize.cls.php(778): LiteSpeed\Optimizer->serve('https://www.sta...', 'css', true, Array) #3 /home/stardedektif/public_html/wp-content/plugins/litespeed-cache/src/optimize.cls.php(307): LiteSpeed\Optimize->_build_hash_url(Array) #4 /home/stardedektif/public_html/wp-content/plugins/litespeed-cache/src/optimize.cls.php(240): LiteSpeed\Optimize->_optimize() #5 /home/stardedektif/public_html/wp-includes/class-wp-hook.php in /home/stardedektif/public_html/wp-content/plugins/litespeed-cache/src/optimizer.cls.php on line 121