Özel Dedektiflik

22 Ocak 2020

Özel dedektiflik hizmeti sunan bir kişi istediği her alanda araştırma yapabilmektedir. Bununla birlikte belirli alanlarda uzmanlaşmış ya da daha önceleri o alanla ilgili çeşitli çalışmalar yapmış birisiyse sadece o alana yoğunlaşması da söz konusu olacaktır. Bu aynı zamanda yapılan araştırmanın da daha sağlıklı ve kısa sürede yapılması için oldukça gerekli bir durum olarak değerlendirilebilmektedir. Bu durum özellikle bölgesel olarak da farklılık gösterebilmektedir.

Özel Dedektiflik

Özel dedektiflere başvurma nedenleri ülkemizde farklıyken başka bölgelerde daha farklı konularda olabilmektedir. Örneğin, New York’da özel dedektiflere en fazla başvurma nedeni kişilerin kiracılarını araştırmayla ilgilidir. 

Faili meçhul bir suçluyu bulmak, gizli araştırma yapmak veya kiracı tahliyesi için zemin bulmak konularının çok fazla ortak yönü yokmuş gibi görünebilir. Ancak özel dedektif için hepsi aynı temel görevi içeriyor, herhangi bir olayı çözmek için özel dedektifin gerçekleri öğrenmek ve organize etmesi anlamına gelmektedir.

Gerçekleri öğrenmek, bazı kurgusal araştırmacılarda gördüğümüz şans ve sezgiden daha fazlasını içerir. Bir olayın başarılı bir şekilde çözülmesi, planlama ve analiz ile başlar. Eğer bir özel dedektifsiniz şunları yapın:

  • Davayı müşteriyle görüşün ve yasal, etik ve çözülmesinin mümkün olup olmadığını belirleyin.
  • Gerekli bilgileri toplamak için bir plan ve bütçe hazırlayın.
  • Gerektiğinde mahkemede sunulabilecek şekilde kanıt toplayarak soruşturmayı yürütün.
  • Kanıtları analiz edin.
  • Bulgularla müşteriye rapor verin.

İyi bir araştırmacı gibi, özel dedektifte bir vakıayı çözmek için birden fazla bilgi kaynağı kullanır. Özel dedektif araştırmacılarla en sık ilişkilendirilen kaynak gözetimdir. Sürveyansın ardındaki temel fikir çok basittir, araştırmacı bir hedefi takip eder ve nereye gittiğini ve kiminle tanıştığını belgeler. Aslında sürveyans yapmak çok daha zor olabilir. İnsanları kaybetmeden veya fark edilmeden takip etmek konusunda ustalaşmak zor bir beceridir.

Bazı varlıklı araştırma kurumları sofistike gözetim araçlarına sahipken, birçok araştırmacı sadece arabalarıyla çalışmak zorundadır. Birini izleme süreci, mola olasılığı olmadan uzun ve sıkıcı olabilir. Araştırmacılar ayrıca edebilir görüşme şüphelileri ve tanıkları. Genel olarak, görüşülen kişinin araştırmacı ile konuşmak için yasal bir yükümlülüğü yoktur. Bu nedenle, süreç genellikle uyum sağlamak ve görüşülen kişiyi rahat ettirmek için harcanan zamanla geçmektedir.

Özel Dedektiflik

Özel Dedektiflik

 

Özel dedektif kiralamak yasal mıdır?

Dedektiflik kapsamında yapılan çoğu araştırma ülkemizde de yasal olarak çalışmalar yapan dedektiflerin elde ettiği deliller, mahkemelerde kullanılabilmektedir
Makaleye Git

 


Star Özel Dedektiflik Hakkında

Star Dedektiflik bürosu sektöre ilk olarak 2006 yılında Özel Dedektif Osman Çelik önderliğinde adımını atmıştır. İlk olarak müşteri değil dost edinmeyi amaçlıyoruz . Hedefimiz gizlilik , dürüstlük , güven , kaliteli hizmet ve kesin sonuçlarla ilerlemek ve istenilen bilgilere en kısa süreçte ulaşmaktır.

Star Özel Dedektiflik bürosu Özel Dedektif Osman Çelik tarafından ilk olarak İstanbul Ataşehirde hizmete girmiş, sektörde göstermiş olduğu başarılar sonrasında gelen yoğun taleplere hitap edebilmek için kadrosunu uzman bay ve bayan profesyonel elemanlarla genişleterek Türkiye geneli çalışmaya başlamıştır.

Star Özel Dedektiflik şirketinin , İstanbul’da merkezi Ataşehir olmak üzere Çekmeköy ve Başakşehir ilçelerindede şubeleri bulunmaktadır . Aynı zamanda Türkiye genelinde Ankara – İzmir – Bursa – Antalya olmak üzere bir çok ildede hizmetlerine kesintisiz devam etmektedir. Star Özel Dedektiflik , sektörde göstermiş olduğu başarıların ardında Özel Dedektif Osman Çelik önderliğinde basında da adından sıkça söz ettirmeyi başarmıştır.

Başta StarTv – HaberTürk olmak üzere bir çok Tv kanalında dedektiflik hakkında profesyonel deneyimlerini paylaşmıştır. Star Dedektiflik sizlere aynı zamanda Hukuk danışmanlığınızı yapan , boşanma , velayet davalarında uzman avukatlarımızdan faydalanma imkanı sağlamaktadır.


Bir cevap yazın

Sohbeti Başlat
Merhaba, Nasıl Yardımcı Olabiliriz?

Fatal error: Uncaught ErrorException: md5_file(/home/stardedektif/public_html/wp-content/litespeed/css/10529303d14db2ec3fe63c7edd13ac24.css.tmp): failed to open stream: No such file or directory in /home/stardedektif/public_html/wp-content/plugins/litespeed-cache/src/optimizer.cls.php:121 Stack trace: #0 [internal function]: litespeed_exception_handler(2, 'md5_file(/home/...', '/home/stardedek...', 121, Array) #1 /home/stardedektif/public_html/wp-content/plugins/litespeed-cache/src/optimizer.cls.php(121): md5_file('/home/stardedek...') #2 /home/stardedektif/public_html/wp-content/plugins/litespeed-cache/src/optimize.cls.php(778): LiteSpeed\Optimizer->serve('https://www.sta...', 'css', true, Array) #3 /home/stardedektif/public_html/wp-content/plugins/litespeed-cache/src/optimize.cls.php(307): LiteSpeed\Optimize->_build_hash_url(Array) #4 /home/stardedektif/public_html/wp-content/plugins/litespeed-cache/src/optimize.cls.php(240): LiteSpeed\Optimize->_optimize() #5 /home/stardedektif/public_html/wp-includes/class-wp-hook.php in /home/stardedektif/public_html/wp-content/plugins/litespeed-cache/src/optimizer.cls.php on line 121