Özel dedektifin elde ettiği deliller mahkemede kullanılır mı?

17 Nisan 2019

Özel dedektif hizmeti sunan bir firma olarak gizli kalmış tüm gerçeklerin gün yüzüne çıkarılmasına yardımcı oluyoruz. Özellikle yapılan araştırmalar sayesinde merak ettiğiniz konuların ortaya çıkmasına yardımcı olarak çözüme kavuşmasını sağlıyoruz. Özel dedektif hizmetleri konusunda özellikle alanında deneyimli dedektiflerle çalışarak sorunların ortadan kaldırılması adına yapılan tüm faaliyetlerin yasal sınırlar içerisinde kalmasına özen gösteriyoruz.

Dedektiflerimiz aracılığıyla açılan davalara müdahil olarak bu davaların en kısa sürede maddi delillerle desteklenerek çözüme kavuşmasını sağlıyor ve bu sayede herhangi bir haksızlığa uğramanıza engel oluyoruz. Sizlerde herhangi bir konunun araştırılmasını ya da o konuyla alakalı olarak bilgi toplanmasını talep ediyorsanız firmamıza ulaşmanız yeterli olacaktır.

Özel dedektifin elde ettiği deliller mahkemede kullanılır mı?

Özel dedektif genellikle gizli araştırmalar yaparak, birisi hakkında bilgi toplamak zorundadır. Bu gizlilik içerisinde toplanan bu bilgiler genellikle fotoğraf ya da video kaydı olmaktadır. Özel dedektifler, hedefi takip ederken sık sık fotoğrafını çekmekte veya videoya kaydederek o anlarda nerede olduğunu ve neler yaptığını kayıt altına almaktadırlar. Özellikle bu görsel materyaller oldukça iyi bir delil arşivi oluşturulmasını sağlamaktadır.

Peki, burada elde edilen görüntüler sayesinde olayın tüm iç yüzü aydınlatılmış olsa da mahkeme bu delilleri yasal olarak kabul edecek mi? Veya toplanan bu delillerden elde edilen verilerle karşı tarafa herhangi bir dava açılabilir misiniz?

İşte bu konuyla alakalı onlarca soru gelmektedir. Burada söyleyebileceğimiz en önemli nokta, özel dedektiflerin elde ettikleri delillerin mahkemede delil olarak kullanılabiliyor olduğudur. Bu noktada toplanan görüntüler ya da diğer farklı materyaller yasal olarak mahkemede rahatlıkla kullanılabilecektir.

Özel Dedektifin görüntü alırken nelere dikkat etmelidir?

Özel dedektiflerin elde ettikleri görüntülerin ve diğer farklı materyallerin mahkeme aşamasında yasal delil olarak kullanılabileceğinden bahsetmiştik. Bu kısımda dikkat edilecek en önemli hususlardan birisi ve en önemlisi, elde edilen bu delillerin herhangi bir yasal durumun ihlal edilmeden elde edilmiş olması noktasıdır.

Delil toplarken özel dedektifin yasaların dışına çıkması ya da kişinin özel hayatını tehdit edecek şekilde delillere ulaşması tabii ki mahkemede delil olarak kabul edilmeyecektir. Bunun yanı sıra toplanan bu delillerin suç olarak değerlendirilebileceği de unutulmamalıdır. Yapılacak en ufak hatanın hem dosyanın sonuçlandırılamayacağı hem de haklı durumdayken haksız konuma düşeceğinizi aklınızdan çıkarmamalısınız.

Bu aşamada sizin için en önemli karar özel dedektif kiralarken yapacağınız hassas davranışlar olacaktır. Özellikle dedektif seçiminde alacağınız kararlar oldukça önemlidir. Bu noktada yeterince deneyime sahip olan kişileri tercih etmeniz davanın sonuçlandırılabilmesi için oldukça kritik bir karar olacaktır. Bundan dolayı dedektif seçimi yaparken belirli bir süre araştırma yaparak anlaşma yapacağınız dedektifle ilgili bilgi toplamanız özellikle vurgulanmaktadır.

Özel dedektifin elde ettiği deliller mahkemede kullanılır mı

Özel dedektifin elde ettiği deliller mahkemede kullanılır mı

 

Türkiye’de Özel Dedektiflik

Dedektiflik kapsamında yapılan çoğu araştırma ülkemizde de yasal olarak çalışmalar yapan dedektiflerin elde ettiği deliller, mahkemelerde kullanılabilmektedir
Makaleye Git

 


Star Özel Dedektiflik Hakkında

Star Dedektiflik bürosu sektöre ilk olarak 2006 yılında Özel Dedektif Osman Çelik önderliğinde adımını atmıştır. İlk olarak müşteri değil dost edinmeyi amaçlıyoruz . Hedefimiz gizlilik , dürüstlük , güven , kaliteli hizmet ve kesin sonuçlarla ilerlemek ve istenilen bilgilere en kısa süreçte ulaşmaktır.

Star Özel Dedektiflik bürosu Özel Dedektif Osman Çelik tarafından ilk olarak İstanbul Ataşehirde hizmete girmiş, sektörde göstermiş olduğu başarılar sonrasında gelen yoğun taleplere hitap edebilmek için kadrosunu uzman bay ve bayan profesyonel elemanlarla genişleterek Türkiye geneli çalışmaya başlamıştır.

Star Özel Dedektiflik şirketinin , İstanbul’da merkezi Ataşehir olmak üzere Çekmeköy ve Başakşehir ilçelerindede şubeleri bulunmaktadır . Aynı zamanda Türkiye genelinde Ankara – İzmir – Bursa – Antalya olmak üzere bir çok ildede hizmetlerine kesintisiz devam etmektedir. Star Özel Dedektiflik , sektörde göstermiş olduğu başarıların ardında Özel Dedektif Osman Çelik önderliğinde basında da adından sıkça söz ettirmeyi başarmıştır.

Başta StarTv – HaberTürk olmak üzere bir çok Tv kanalında dedektiflik hakkında profesyonel deneyimlerini paylaşmıştır. Star Dedektiflik sizlere aynı zamanda Hukuk danışmanlığınızı yapan , boşanma , velayet davalarında uzman avukatlarımızdan faydalanma imkanı sağlamaktadır.


Bir cevap yazın

Sohbeti Başlat
Merhaba, Nasıl Yardımcı Olabiliriz?

Fatal error: Uncaught ErrorException: md5_file(/home/stardedektif/public_html/wp-content/litespeed/css/3fce75b53d755c5e689b927aa8b5cc67.css.tmp): failed to open stream: No such file or directory in /home/stardedektif/public_html/wp-content/plugins/litespeed-cache/src/optimizer.cls.php:121 Stack trace: #0 [internal function]: litespeed_exception_handler(2, 'md5_file(/home/...', '/home/stardedek...', 121, Array) #1 /home/stardedektif/public_html/wp-content/plugins/litespeed-cache/src/optimizer.cls.php(121): md5_file('/home/stardedek...') #2 /home/stardedektif/public_html/wp-content/plugins/litespeed-cache/src/optimize.cls.php(778): LiteSpeed\Optimizer->serve('https://www.sta...', 'css', true, Array) #3 /home/stardedektif/public_html/wp-content/plugins/litespeed-cache/src/optimize.cls.php(307): LiteSpeed\Optimize->_build_hash_url(Array) #4 /home/stardedektif/public_html/wp-content/plugins/litespeed-cache/src/optimize.cls.php(240): LiteSpeed\Optimize->_optimize() #5 /home/stardedektif/public_html/wp-includes/class-wp-hook.php in /home/stardedektif/public_html/wp-content/plugins/litespeed-cache/src/optimizer.cls.php on line 121