Özel Dedektifin Çalışma Alanı

21 Ocak 2021

Özel dedektifler, üzerinde çalıştıkları duruma bağlı olarak çok çeşitli ortamlarda çalışır. Bazıları ofislerinde bilgisayar araması yapmak ve telefon görüşmeleri yapmak için daha fazla zaman harcar. Diğerleri sahada daha fazla zaman geçirir, insanlarla konuşur veya gözetim yaparlar. Gözetim zaman alıcı olabilir.

Özel Dedektifin Çalışma Alanı

Özel dedektifler genellikle yalnız çalışırlar, ancak gözetim yaparken veya bir konuyu takip ederken başkalarıyla birlikte çalışabilirler. Bazı çalışmalarda şüphelilere yakalanma riski bulunmaktadır, bu yüzden iş stresli ve tehlikeli olabilir. Dedektif kurumsal veya ünlü müşteriler için belirli koruma görevleri gibi bazı durumlar araştırmacının silahlandırılmasını gerektirir. Bununla birlikte, çoğu durumda, silah taşımaları gerekli değildir çünkü özel dedektifler ve müfettişlerin ana amacı kolluk kuvvetleri veya cezai endişe değil bilgi toplamaktır.

Özel dedektif, talepkâr ve bazen perişan müşterilerle uğraşmak zorunda kalmanın stresini daha da kuvvetli yaşamaktadır. Özel dedektifler genellikle normal çalışma saatleri dışında gözetim ve insanlarla iletişim kurmaları gerektiğinden düzensiz saatlerde çalışırlar. Sabahları, akşamları, hafta sonları ve tatillerde çalışabilirler. Ek olarak, her türlü hava koşulunda açık havada veya bir araçtan çalışmak zorunda kalabilirler.

Özel Dedektifin Görevleri

  • Bir olay hakkında bilgi toplamak için insanlarla görüşme.
  • Bir olay ile ilgili bilgilerin araştırılması.
  • Gözetleme yapmak.
  • Bilgi bulmak için gizli bir yere gitmek.
  • Bir mahkemede kullanılacak delil toplama.
  • Suçları soruşturmak.
  • Yasal belgeleri ve mahkeme atıflarını işleme.
  • İnsanları gizli şekilde soruşturmak

Bu işlemler yapılırken özel dedektifin oldukça dikkatli olması gerekmektedir. Özellikle araştırma yapılan ülkenin ya da bölgenin genel yasaları iyi bilinmeli ve ona göre araştırmalarına devam edilmelidir. Bu nokta oldukça ciddi ve önemlidir. Çünkü uzun uğraşlar sonucunda elde edilen delillerin hiçbir işe yaramama gibi bir durumla karşı karşıya kalması muhtemeldir. Ülkemizde araştırma yapacak ya da bir kişiyi gizli bir şekilde takip edecek olan özel dedektifin, ülkemizin yasalarında mevcut durumda olan 5237 sayılı Türk Ceza Kanununun 134. maddesi olan “Özel hayatın gizliliğinin ihlali” konusunda yeterine bilgi sahibi olması gerekmektedir. Aksi takdirde hata yaparak suç işleme olasılığı yüksektir.

 

Özel Dedektifin Çalışma Alanı

Özel Dedektifin Çalışma Alanı

 

Türkiye’de özel dedektiflik yasal mı

Dedektiflik kapsamında yapılan çoğu araştırma ülkemizde de yasal olarak çalışmalar yapan dedektiflerin elde ettiği deliller, mahkemelerde kullanılabilmektedir
Makaleye Git

 


Star Özel Dedektiflik Hakkında

Star Dedektiflik bürosu sektöre ilk olarak 2006 yılında Özel Dedektif Osman Çelik önderliğinde adımını atmıştır. İlk olarak müşteri değil dost edinmeyi amaçlıyoruz . Hedefimiz gizlilik , dürüstlük , güven , kaliteli hizmet ve kesin sonuçlarla ilerlemek ve istenilen bilgilere en kısa süreçte ulaşmaktır.

Star Özel Dedektiflik bürosu Özel Dedektif Osman Çelik tarafından ilk olarak İstanbul Ataşehirde hizmete girmiş, sektörde göstermiş olduğu başarılar sonrasında gelen yoğun taleplere hitap edebilmek için kadrosunu uzman bay ve bayan profesyonel elemanlarla genişleterek Türkiye geneli çalışmaya başlamıştır.

Star Özel Dedektiflik şirketinin , İstanbul’da merkezi Ataşehir olmak üzere Çekmeköy ve Başakşehir ilçelerindede şubeleri bulunmaktadır . Aynı zamanda Türkiye genelinde Ankara – İzmir – Bursa – Antalya olmak üzere bir çok ildede hizmetlerine kesintisiz devam etmektedir. Star Özel Dedektiflik , sektörde göstermiş olduğu başarıların ardında Özel Dedektif Osman Çelik önderliğinde basında da adından sıkça söz ettirmeyi başarmıştır.

Başta StarTv – HaberTürk olmak üzere bir çok Tv kanalında dedektiflik hakkında profesyonel deneyimlerini paylaşmıştır. Star Dedektiflik sizlere aynı zamanda Hukuk danışmanlığınızı yapan , boşanma , velayet davalarında uzman avukatlarımızdan faydalanma imkanı sağlamaktadır.


Bir cevap yazın

Sohbeti Başlat
Merhaba, Nasıl Yardımcı Olabiliriz?

Fatal error: Uncaught ErrorException: md5_file(/home/stardedektif/public_html/wp-content/litespeed/css/458f811369f2cb7477fc3f7da0592168.css.tmp): failed to open stream: No such file or directory in /home/stardedektif/public_html/wp-content/plugins/litespeed-cache/src/optimizer.cls.php:121 Stack trace: #0 [internal function]: litespeed_exception_handler(2, 'md5_file(/home/...', '/home/stardedek...', 121, Array) #1 /home/stardedektif/public_html/wp-content/plugins/litespeed-cache/src/optimizer.cls.php(121): md5_file('/home/stardedek...') #2 /home/stardedektif/public_html/wp-content/plugins/litespeed-cache/src/optimize.cls.php(778): LiteSpeed\Optimizer->serve('https://www.sta...', 'css', true, Array) #3 /home/stardedektif/public_html/wp-content/plugins/litespeed-cache/src/optimize.cls.php(307): LiteSpeed\Optimize->_build_hash_url(Array) #4 /home/stardedektif/public_html/wp-content/plugins/litespeed-cache/src/optimize.cls.php(240): LiteSpeed\Optimize->_optimize() #5 /home/stardedektif/public_html/wp-includes/class-wp-hook.php in /home/stardedektif/public_html/wp-content/plugins/litespeed-cache/src/optimizer.cls.php on line 121