Özel Dedektif Ne Yapar ?

23 Ocak 2020

Özel dedektif, bir şeyleri araştıran, gerçekleri ortaya çıkartmaya çalışan ve yasal, finansal ve kişisel konular hakkında bilgileri analiz eden kişidir. İnsanların geçmişini araştırmak, kayıp kişileri takip etmek, bilgisayar suçlarını araştırmak ve ünlüler için çalışmak gibi birçok hizmet sunuyorlar.

Özel Dedektif Ne Yapar ?

  • Bilgi toplamak için insanlarla görüşme
  • Bilgisayarlı veya bilgisayarsız kayıtları kullanarak çeşitli aramalar yapma
  • Gözetleme yapmak(farkına varmadan bir kişiyi aramak, takip etmek veya izlemek)
  • Mahkemeye sunmak için kanıt toplama
  • Kişinin istihdamı, geliri ve gerçekleri doğrulama
  • Kimlik hırsızlığı ve yasa dışı indirmeler gibi bilgisayar suçlarını araştırma
  • Cezai ve hukuki sorumluluk, kayıp şahıs davaları, sigorta tazminat talepleri ve dolandırıcılık durumlarında yardımcı olmak

Özel dedektifler genellikle bireyler, avukatlar veya işletmeler için çalışır. Bazılarının kendi araştırma ajansı vardır. Özel dedektifler müşterilerin ihtiyaçlarına göre birçok hizmet sunmaktadır. Birinin bir şirketten para çaldığı suçlamalarına bakabilir veya boşanma davasında sadakatsizliği kanıtlayabilir ya da çürütebilir.

Özel Dedektif Çalışmaları

Özel dedektif bir olaydaki gerçekleri araştırırken çeşitli araçlar kullanırlar. Çalışmalarının çoğu, bir kişinin önceden tutuklanması, telefon numaraları, sosyal ağ sitesi ayrıntıları ve e-postaların kayıtları gibi bilgileri hızlı bir şekilde almalarını sağlayan bir bilgisayarla yapılır. Kişinin geliri ve istihdam yeri gibi gerçekleri doğrulamak için telefon görüşmeleri yaparlar. Ayrıca, gizli soruşturma yaparken birçok insanla görüşürler. Özel dedektifler, fark edilmeden takip etmek, bilgi almak veya bir şüpheliyi gözlemlemek için başkası gibi davranarak gizlenebilir.

Dedektifler bir vakıayı soruştururken de gözetim yaparlar. Kişinin evi veya ofisi gibi bir siteyi genellikle göze çarpmayan bir yerden veya bir araçtan izleyebilirler. Fotoğraf ve video kameraları, dürbünleri ve küresel konumlandırma sistemlerini (GPS: Global Positioning System) kullanarak, dedektifler ilgililer hakkında bilgi toplar.

Özel Dedektif Soruşturmaları

Özel dedektif, soruşturma yürütürken yasalara dikkat etmeli, gizlilik ve özel hayatın korunmasıyla ilgili yasalara hakim olmalıdır. Bununla birlikte, belirli yöntemlerin yasallığı belirsiz olabileceğinden, soruşturmacılar ve dedektifler, bir davanın nasıl yürütüleceğine karar verirken iyi muhakeme kullanmak zorundadır. Mahkemede yasal olarak kullanılabilmesi için kanıtları doğru bir şekilde toplamalıdırlar.

Özel Dedektif Ne Yapar

Özel Dedektif Ne Yapar

 

Özel dedektifin elde ettiği deliller mahkemede kullanılır mı?

Dedektiflik kapsamında yapılan çoğu araştırma ülkemizde de yasal olarak çalışmalar yapan dedektiflerin elde ettiği deliller, mahkemelerde kullanılabilmektedir
Makaleye Git

 


Star Özel Dedektiflik Hakkında

Star Dedektiflik bürosu sektöre ilk olarak 2006 yılında Özel Dedektif Osman Çelik önderliğinde adımını atmıştır. İlk olarak müşteri değil dost edinmeyi amaçlıyoruz . Hedefimiz gizlilik , dürüstlük , güven , kaliteli hizmet ve kesin sonuçlarla ilerlemek ve istenilen bilgilere en kısa süreçte ulaşmaktır.

Star Özel Dedektiflik bürosu Özel Dedektif Osman Çelik tarafından ilk olarak İstanbul Ataşehirde hizmete girmiş, sektörde göstermiş olduğu başarılar sonrasında gelen yoğun taleplere hitap edebilmek için kadrosunu uzman bay ve bayan profesyonel elemanlarla genişleterek Türkiye geneli çalışmaya başlamıştır.

Star Özel Dedektiflik şirketinin , İstanbul’da merkezi Ataşehir olmak üzere Çekmeköy ve Başakşehir ilçelerindede şubeleri bulunmaktadır . Aynı zamanda Türkiye genelinde Ankara – İzmir – Bursa – Antalya olmak üzere bir çok ildede hizmetlerine kesintisiz devam etmektedir. Star Özel Dedektiflik , sektörde göstermiş olduğu başarıların ardında Özel Dedektif Osman Çelik önderliğinde basında da adından sıkça söz ettirmeyi başarmıştır.

Başta StarTv – HaberTürk olmak üzere bir çok Tv kanalında dedektiflik hakkında profesyonel deneyimlerini paylaşmıştır. Star Dedektiflik sizlere aynı zamanda Hukuk danışmanlığınızı yapan , boşanma , velayet davalarında uzman avukatlarımızdan faydalanma imkanı sağlamaktadır.


Bir cevap yazın

Sohbeti Başlat
Merhaba, Nasıl Yardımcı Olabiliriz?

Fatal error: Uncaught ErrorException: md5_file(/home/stardedektif/public_html/wp-content/litespeed/css/140f8141e624421d6b6f9b1df2e83b28.css.tmp): failed to open stream: No such file or directory in /home/stardedektif/public_html/wp-content/plugins/litespeed-cache/src/optimizer.cls.php:121 Stack trace: #0 [internal function]: litespeed_exception_handler(2, 'md5_file(/home/...', '/home/stardedek...', 121, Array) #1 /home/stardedektif/public_html/wp-content/plugins/litespeed-cache/src/optimizer.cls.php(121): md5_file('/home/stardedek...') #2 /home/stardedektif/public_html/wp-content/plugins/litespeed-cache/src/optimize.cls.php(778): LiteSpeed\Optimizer->serve('https://www.sta...', 'css', true, Array) #3 /home/stardedektif/public_html/wp-content/plugins/litespeed-cache/src/optimize.cls.php(307): LiteSpeed\Optimize->_build_hash_url(Array) #4 /home/stardedektif/public_html/wp-content/plugins/litespeed-cache/src/optimize.cls.php(240): LiteSpeed\Optimize->_optimize() #5 /home/stardedektif/public_html/wp-includes/class-wp-hook.php in /home/stardedektif/public_html/wp-content/plugins/litespeed-cache/src/optimizer.cls.php on line 121