Dedektif

16 Eylül 2018

Filmlerde izlediğimiz dedektifler, genellikle polisle birlikte cinayetleri araştıran ve kimsenin görmediği ipuçlarını ortaya çıkartarak suçluların yakalanmasını sağlayan kişilerdir. Aslında bu tür çalışmalar yapan dedektifler olsa da genel anlamda dedektiflik hizmeti veren profesyonel kişiler birçok farklı konuda araştırma yapmaktadır. Özellikle günümüzde eş takibi, evlilik öncesi araştırma, boşanma davalarında delil elde etme, velayet davaları ve her türlü araştırma konusuyla ilgili olarak çalışma yapılmaktadır. Bu çalışmalarda ki temel prensip ise belirli bir konuyla ilgili araştırma yapmak ve delil elde etmektir.

Dedektif

Özel dedektifler ve araştırmacılar yasal, finansal ve kişisel konular ile ilgili olarak bilgi araştırması yapmaktadır. Özel dedektifler ve araştırmacılar, görevlerine veya davalarına bağlı olarak birçok yerde çalışırlar. Bazıları ofislerde daha fazla zaman geçirir, bilgisayarlarda vakaları araştırırken, diğerleri sahada daha fazla zaman geçirir, görüşmeler yapar ve gözetim yapar. Özel dedektifler ve araştırmacılar genellikle düzensiz saat aralığında çalışırlar yani belirli bir mesai dilimi bulunmamaktadır.

Çoğu özel dedektif ve araştırmacı, birkaç yıllık iş deneyimine ve lise diplomasına ihtiyaç duyar. Buna ek olarak, devletlerin büyük çoğunluğu özel dedektiflerin ve araştırmacıların lisans almasını gerekli kılmaktadır. Genel olarak bakıldığında dedektiflerin belirli bir belge ya da eğitim almasına gerek duymadan araştırma yapması mümkün gibi görünmektedir. Fakat birçok konuyla ilgili olarak temel eğitimleri almış olması, kanunları yakından bilmesi ve atacağı adımları oldukça iyi hesaplaması gerekmektedir. Bununla birlikte her ülkede özel dedektiflik faaliyetinde bulunmak için belirli sertifikalara sahip olmak zorunluluğu bulunmaktadır.

Dedektiflik

Özel dedektifler ve araştırmacılar genellikle belirli bir ücret karşılığında hizmet vermemektedir. Özellikle maaş usulü ya da aylık belirli bir miktar karşılığında çalışmaları söz konusu değildir. Daha çok araştırma konusunun mahiyeti ve süresi oldukça önemlidir. Bununla birlikte araştırma yapacak olan dedektifin deneyimi ve olay çözme oranı da ücretin belirlenmesinde etkilidir. Aynı olayın araştırılması için farklı dedektiflerin birbirinden farklı ücretlendirme yapması mümkündür. Bundan dolayı araştırma işlemine geçilmeden önce ücret hakkında özel dedektifle ayrıntılı olarak konuşmanız gerekmektedir. Araştırma yapılırken özel dedektifin ne kadar deneyimli olduğu aynı zamanda olayın çözülmesi içinde oldukça önemlidir.

Star Özel Dedektiflik Hakkında

Star Dedektiflik bürosu sektöre ilk olarak 2006 yılında Özel Dedektif Osman Çelik önderliğinde adımını atmıştır. İlk olarak müşteri değil dost edinmeyi amaçlıyoruz. Hedefimiz gizlilik, dürüstlük, güven, kaliteli hizmet ve kesin sonuçlarla ilerlemek ve istenilen bilgilere en kısa süreçte ulaşmaktır.

Star Özel Dedektiflik bürosu Özel Dedektif Osman Çelik tarafından ilk olarak İstanbul Ataşehirde hizmete girmiş, sektörde göstermiş olduğu başarılar sonrasında gelen yoğun taleplere hitap edebilmek için kadrosunu uzman ve profesyonel elemanlarla genişleterek Türkiye geneli çalışmaya başlamıştır.

Star Özel Dedektiflik şirketinin , İstanbul’da merkezi Ataşehir olmak üzere Çekmeköy ve Başakşehir ilçelerinde de şubeleri bulunmaktadır. Aynı zamanda Türkiye genelinde Ankara – İzmir – Bursa – Antalya olmak üzere bir çok ilde de hizmetlerine kesintisiz devam etmektedir. Star Özel Dedektiflik, sektörde göstermiş olduğu başarıların ardında Özel Dedektif Osman Çelik önderliğinde basında da adından sıkça söz ettirmeyi başarmıştır.

Başta StarTv – HaberTürk olmak üzere bir çok Tv kanalında dedektiflik hakkında profesyonel deneyimlerini paylaşmıştır. Star Dedektiflik sizlere aynı zamanda Hukuk danışmanlığınızı yapan, boşanma, velayet davalarında uzman avukatlarımızdan faydalanma imkanı sağlamaktadır.


Sohbeti Başlat
Merhaba, Nasıl Yardımcı Olabiliriz?

Fatal error: Uncaught ErrorException: md5_file(/home/stardedektif/public_html/wp-content/litespeed/css/4a8e8c7acf8d1dff07de0f586299f93f.css.tmp): failed to open stream: No such file or directory in /home/stardedektif/public_html/wp-content/plugins/litespeed-cache/src/optimizer.cls.php:121 Stack trace: #0 [internal function]: litespeed_exception_handler(2, 'md5_file(/home/...', '/home/stardedek...', 121, Array) #1 /home/stardedektif/public_html/wp-content/plugins/litespeed-cache/src/optimizer.cls.php(121): md5_file('/home/stardedek...') #2 /home/stardedektif/public_html/wp-content/plugins/litespeed-cache/src/optimize.cls.php(778): LiteSpeed\Optimizer->serve('https://www.sta...', 'css', true, Array) #3 /home/stardedektif/public_html/wp-content/plugins/litespeed-cache/src/optimize.cls.php(307): LiteSpeed\Optimize->_build_hash_url(Array) #4 /home/stardedektif/public_html/wp-content/plugins/litespeed-cache/src/optimize.cls.php(240): LiteSpeed\Optimize->_optimize() #5 /home/stardedektif/public_html/wp-includes/class-wp-hook.php in /home/stardedektif/public_html/wp-content/plugins/litespeed-cache/src/optimizer.cls.php on line 121