Büyükçekmece bölgesinde talep edelin özel dedektiflik hizmetleri gün geçtikçe artmaya devam ediyor. Özellikle son dönemde ki boşanma davalarında yaşanan artışında bu talebin artmasında ki etkisi bilinmektedir. Genellikle eşlerinden şüphe eden ya da aldatıldığının farkında olmasına rağmen bu durumu ispat edemeyen kişilerin başvurduğu bu yöntem sayesinde Büyükçekmece bölgesinde birçok konu açıklığa kavuşturulmuştur. En fazla talep edilen çalışmalardan birisi olan “Eş takibi” sayesinde oldukça başarılı sonuçlar elde edilmekle birlikte birçok evliliğin de kurtarıldığını ifade edebiliriz.

Özellikle eşinden şüphe eden kişiler tarafından talep edilen “Eş takibi” aynı zamanda olumsuz durumların yaşanmasının da önüne geçmektedir. Bu çalışma sayesinde eşinden şüphe eden kişi doğrudan eşiyle konuşmadığı için yapılan soruşturma neticesinde eşine duyulan şüphenin asılsız olması durumu ortaya çıktığında hiçbir şey olmamış gibi hayatlarına devam edebilmektedir. Dedektif özellikle bu konuların konuşulması gibi bir durum söz konusu olmadığı için çiftler arasında herhangi bir problemin de yaşanmasına gerek kalmayacaktır. Eş takibi bu noktada oldukça önemlidir. Yapılan takip sırasında olumsuz bir durum olmadığında herhangi bir şey yapmanıza gerek kalmayacaktır. Bu durum oldukça önemlidir çünkü eşinizden şüphe edip elinizde bir kanıt olmadan onunla tartışmaya başladığınızda bu durum ister gerçek olsun ister olmasın maalesef ki ilişkiniz yara alacaktır. Öyle ki eşiniz sizi aldatmıyor dahi olsa bir kere ondan şüphe etmeye başladığınız için aranızda şiddetli geçimsizlik başlayacak bu da evliliğin ömrünü kısaltacaktır.

Bununla birlikte eş takibi sırasında kişinin eşine karşı duyduğu şüphe gerçek ise o zaman araştırmayı yapan özel dedektif tarafından ispat edilebilmesi için kanıt toplanmaktadır. Bu sayede eşinin kendisini aldattığından emin olan kişi eşinin inkar etme durumuna karşı hazırlıklı olmuş olacaktır. Bu durumda eğer boşanma aşaması gibi bir duruma geçilmesi söz konusu olursa en azından elinizde delilleriniz olduğundan dolayı mahkemenin lehinize sonuçlanasını garanti etmiş olacaksınız. Ayrıca nafaka ya da velayet gibi durumların söz konusu olması halinde de davanın sizin lehinize dönmesinde oldukça etkili olacağını ifade edebiliriz.