Günümüzde birçok evlilik ne yazık ki boşanmayla sonuçlanmaktadır. Bu boşanmaların büyük çoğunluğu eşlerden birisinin sadakatsiz tutumu ya da eşinden gizli olarak yaptığı bazı faaliyetlerin ortaya çıkmasına bağlı olarak ortaya çıkmaktadır. Bu noktada eşinden şüphe eden kişinin bunu mahkeme aşamasında ispatlayabilmesi gerekmektedir. Aksi takdirde her ne kadar kendisi emin olsa da somut bir delil olmadığından dolayı hakkını savunabilmesi imkansız olacaktır.

Bundan dolayı özellikle boşanma aşamasında ya da daha boşanma aşamasına gelmemiş olmasına rağmen elinde kanıtların olmasını isteyenlerin başvurduğu yöntemlerin başında yer almaktadır. Bu işlemlerin yapılabilmesi için bir özel dedektiften yardım almanız gerekecektir. Özellikle işini iyi bilen bir özel dedektifle çalışmanız oldukça önemlidir. Aksi takdirde yapılacak olan en ufak hata karşısında oldukça ciddi yaptırımlara uğramanız söz konusu olacaktır.

Özel Dedektifin aldığı görüntüler mahkemede delil olarak kullanılır mı?

Özel dedektiflerin yaptıkları araştırmaları mahkeme aşamasında delil olarak kullanabilme konusu oldukça önemlidir. Bu aşamada belirli kriterler altında elde edilen delillerin mahkemede kullanılması söz konusudur. Bunun için özellikle “kişisel hak ve özgürlükler” konusunda herhangi bir ihlalin söz konusu olmaması gerekmektedir. Özel dedektif , araştırma yaparken bu önemli ayrıntılardan herhangi bir ufak pürüzü görmemiş olması sonucunda dahi araştırmanın mahkeme aşamasında kullanılabilmesi mümkün olmayacaktır. Bundan dolayı bu tür araştırmalarda deneyim oldukça önemli bir aktör olarak ortaya çıkmaktadır.