Beykoz bölgesinde yaşanan son gelişmelerle birlikte bölge halkının özel dedektiflere olan ilgisinde artış yaşandığı görülmektedir. Özellikle günümüzde ki aile içi anlaşmazlıkların daha fazla yaşanmaya başlaması ve bunun sonucunda da ortaya çıkan şiddetli geçimsizliklerin olmasıyla birlikte özel dedektiflere başvuru sayısı da paralel bir şekilde artmaktadır.

Beykoz genelinde yapılan araştırmalarda özellikle eş takibi sisteminin yoğun bir şekilde kullanıldığı ortaya çıkmıştır. Öyle ki birçok çift eş takibi sayesinde evliliğini kurtarırken aynı zamanda şüphelerinde haklı olduğunu öğrenen çok sayıda çiftte boşanma kararı almıştır. Eş takibi oldukça etkili ve kullanışlı bir yöntem olarak bilinmektedir. Bu tür çalışmaların kesinlikle alanında uzman bir dedektif tarafından yapılması gerektiğini sakın unutmayın. Eğer alanında uzman olmayan birisi tarafından yapılırsa o zaman birçok kötü sonucun ortaya çıkması da muhtemel olacaktır.

Dedektiflik ve Eş Takibini Kendim Yapabilir Miyim?

Dedektif ve eş takibi gibi oldukça önemli iki çalışmayı kendiniz de yapabilirsiniz. Fakat bunda ne kadar başarılı olursunuz sorusunun cevabı oldukça önemlidir. Öyle ki bu şekilde çalışma yapan birçok kişi oldukça olumsuz sonuçlarla karşılaşmak durumunda kalmıştır. Bununla birlikte delil olarak elde ettikleri tüm materyaller mahkeme de delil olarak kullanılmak bir köşede dursun aksine suç işledikleri ortaya çıkmıştır. Bu tür olaylarda yeterince deneyim sahibi olmadıkları için hangi konuların yasal olup olmadığını da bilemeyen kişiler, ilerleyen dönemlerde daha büyük sorunlara neden olabilecek şeylerin ortaya çıkmasına neden olabilmektedir. Bundan dolayı bu tür araştırmaların sizin ya da yeterince bilgisi olmayan birisinin yapması oldukça sakıncalıdır.

Bu sakıncalar şunlardır;

  • Deşifre Olma: Yeterince deneyim sahibi olmayan kişiler kısa sürede kendilerini ve araştırmayı deşifre edecek bir harekette bulunacaktır.
  • Yasaları Çiğneme: Ülkemizde kişilerin hak ve özgürlükleri yasalarla koruma altına alınmıştır. Bundan dolayı yapılan araştırmalarda “Özel hayatın gizliliğinin ihlali” konusuna oldukça dikkat edilmesi gerekmektedir. Aksi takdirde suç işlemiş olursunuz.
  • Delillendirme: Delillendirme yapmak oldukça önemlidir. Neyin delil olduğunu iyi bilmelisiniz.
  • Zaman: Eş takibi için 7 gün 24 saat müsait bir işinizin olması gerekmektedir. Bunu sağlayamayacağınız için oldukça sıkıntılı bir süreç yaşarsınız.