Bakırköy’de son dönemde oldukça yoğun bir talep gören özel dedektiflik aynı zamanda farklı konularda araştırma yapılması içinde imkan oluşturmaktadır. Özellikle son dönemde oldukça yaygın bir şekilde görülmeye başlanan boşanma olaylarıyla ilgili olarak sık sık başvurulan özel dedektifler, eş takibinden evlilik öncesi araştırmasına kadar bir çok konuda yardımcı olmaktadır.

Özel dedektif hizmeti, ülkemizde son dönemlerde oldukça popüler olmakla birlikte başta Bakırköy olmak üzere tüm İstanbul’da hatta ülkemizin her bölgesinde başvurulan bir yol olarak ortaya çıkmaktadır. Bu kapsamda yapılan çalışmalarla birlikte birçok konu aydınlığa çıkarken aynı zamanda çözülmesi zor olan hatta imkansız olarak kabul edilen onlarca davanın da çözülmesi mümkün olmuştur. Bununla birlikte her özel dedektifle çalışmamak gerektiğini unutmamalısınız. Özellikle yeterli deneyime ya da beceriye sahip olmamasına rağmen kendisini “özel dedektif” olarak tanıtıp araştırma yapmaya başlayan birçok kişi, yaptığı hatalar sonucunda araştırmanın heba olmasına neden olmuştur. Bundan dolayıdır ki özel dedektif seçimi yaparken oldukça dikkatli olmanız gerekmektedir.

Özel Dedektif Seçerken Nelere Dikkat Etmeliyiz?

Özel dedektif seçimi, ülkemizde genellikle fiyat baz alınarak yapılmaktadır. Oysa uygun fiyata araştırma yapmak gerçek manada araştırma yapıldığı anlamına gelmemektedir. Bununla birlikte ayrıca yüksek fiyatlarda yapılan araştırmaların da kesinlikle sonuç alınacağı gibi bir hisse kapılmamanızı sağlamalıdır. Özellikle şunu belirtmeliyiz ki yapılan araştırmada özel dedektifin deneyimi oldukça önemlidir. Özellikle geçmiş davalarında birçok konuyu araştıran ve bu araştırmaların büyük çoğunluğunu da başarıyla tamamlamış olan özel dedektiflerle çalışmanız gerektiğini unutmamalısınız.

Bununla birlikte özel dedektifin olaylara yaklaşım ve insan iletişimlerinde ki becerileri de oldukça etkili olmaktadır. Bu kapsamda sizinle iyi bir iletişim kurmayı başaramayan ve insan ilişkilerinde de etkisiz olan özel dedektiflerden uzak durmanız yerinde olacaktır. Tüm bunlarla birlikte aynı zamanda fiyat politikasının da uygun olmasını göz ardı etmemeniz gerekmektedir. Bahsettiğimiz gibi bir araştırmada ne yüksek ne de düşük fiyat talep edilmesi o araştırmayı sonuca ulaştırmaz. Bununla birlikte deneyim ve önsezi her durumun üzerinde olacağı için yapılacak olan araştırmanın da çözümünde etkili olacaktır.